zavřít

Slovenské psychologické RPG Sacred Fire vás zavede do starověké Kaledonie

PC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Slovenské taktické RPG Sacred Fire vás zavede do Kaledonie čelící invazi Římanů a celé se to pokusí podat tak, jak u podobných her není zvykem. Ovšem za předpokladu, že se na Kickstarteru podaří vybrat alespoň padesát tisíc dolarů. Sacred Fire totiž slibuje mix taktického RPG s psychologickou vrstvou, kdy má stav vaší mysli vliv na konflikty na bojišti s tím, že se na herní mechaniky má vliv nenávist, vina, strach, ideály a podobné emoce či stavy vaší postavy.

Hra se ve svém jádru dělí na dvě fázi, a to příběhovou a strategickou. V příběhové řešíte problémy s ostatními postavami buď skrze dialogový systém, nebo taktické tahové souboje. V obou případech záleží na vašich volbách, protože jejich důsledky se dříve či později projeví. Cílem zde není jen přežít, ale zvítězit tak, abyste na svou stranu přesvědčili i potenciální spojence.

Druhou fází je správa základny, kde vzniká strategie pro další postup a kde dochází i na pravidelnou dávku politikaření. Zde se můžete také potýkat s traumatickými vzpomínkami i správou surovin. Psychologický stav vaší postavy má reálný dopad na váš výkon během soubojů i dialogů a vzhledem k tomu, že zde bojujete nejen o přežití ale také o politický vliv, měli byste na stav své mysli dbát.

Na Sacred Fire pracují tvůrci v Poetic Studio už dva roky, kdy vývoj táhli z vlastní kapsy. Nyní se obrátili na hráče s tím, že by na dokončení hry potřebovali alespoň padesát tisíc dolarů. Ve chvíli psaní tohoto textu mají na kontě necelých sedm tisíc, ale do konce kickstarterové kampaně zbývá ještě 27 dnů.

S vydáním hry se počítá na PC, Mac a Linux na Steamu, Humble Store a GOG na duben 2018. Na konci letošního roku by měla vyjít ještě rozpracovaná verze pro podporovatele projektu, ale tvůrci na Kickstarteru upozorňují, že vydání se může posunout – všechno prý záleží především na názorech a připomínkách hráčů.

Tagy: akční fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva,Kickstarter

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.