zavřít

Slovenské psychologické RPG Sacred Fire vás zavede do starověké Kaledonie

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Slovenské taktické RPG Sacred Fire vás zavede do Kaledonie čelící invazi Římanů a celé se to pokusí podat tak, jak u podobných her není zvykem. Ovšem za předpokladu, že se na Kickstarteru podaří vybrat alespoň padesát tisíc dolarů. Sacred Fire totiž slibuje mix taktického RPG s psychologickou vrstvou, kdy má stav vaší mysli vliv na konflikty na bojišti s tím, že se na herní mechaniky má vliv nenávist, vina, strach, ideály a podobné emoce či stavy vaší postavy.

Hra se ve svém jádru dělí na dvě fázi, a to příběhovou a strategickou. V příběhové řešíte problémy s ostatními postavami buď skrze dialogový systém, nebo taktické tahové souboje. V obou případech záleží na vašich volbách, protože jejich důsledky se dříve či později projeví. Cílem zde není jen přežít, ale zvítězit tak, abyste na svou stranu přesvědčili i potenciální spojence.

Druhou fází je správa základny, kde vzniká strategie pro další postup a kde dochází i na pravidelnou dávku politikaření. Zde se můžete také potýkat s traumatickými vzpomínkami i správou surovin. Psychologický stav vaší postavy má reálný dopad na váš výkon během soubojů i dialogů a vzhledem k tomu, že zde bojujete nejen o přežití ale také o politický vliv, měli byste na stav své mysli dbát.

Na Sacred Fire pracují tvůrci v Poetic Studio už dva roky, kdy vývoj táhli z vlastní kapsy. Nyní se obrátili na hráče s tím, že by na dokončení hry potřebovali alespoň padesát tisíc dolarů. Ve chvíli psaní tohoto textu mají na kontě necelých sedm tisíc, ale do konce kickstarterové kampaně zbývá ještě 27 dnů.

S vydáním hry se počítá na PC, Mac a Linux na Steamu, Humble Store a GOG na duben 2018. Na konci letošního roku by měla vyjít ještě rozpracovaná verze pro podporovatele projektu, ale tvůrci na Kickstarteru upozorňují, že vydání se může posunout – všechno prý záleží především na názorech a připomínkách hráčů.

Tagy: akční fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva,Kickstarter

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.