zavřít

Slovenská adventura Catie in Meowmeowland se inspiruje Samorostem

Android PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Nejen u nás, ale i u bratrů Slováků vznikají zajímavé herní projekty. Po diablovce Shadows: Awakening je tentokrát čas na něco trochu roztomilejšího. Holčička Catie propadne norou do zvláštního světa plného podivných postaviček a především koček, odkud postupně hledá cestu zpátky domů. Adventuru inspirovanou nejenom Alenkou v říši divů by studio ARTillery chtělo vydat příští rok.

Catie in Meowmeowland tvoří čtyřčlenný tým, ke dvojici stojící za fantasy browserovou Niboreou se připojil ještě zvukař a animátorka. Při tvorbě čerpali třeba z prvního Samorosta od českých Amanita Design nebo z modelínového Neverhoodu. Stejně jako v nich se v Catie taky nebude mluvit, okolí se s vámi bude dorozumívat maximálně citoslovci.

Tvůrci by pro hru chtěli vytvořit absurdní a zábavné univerzum a nezatěžovat hráče příliš těžkými hádankami. „Hra má být spíš veselý zážitek než nějaké trápení s krutými puzzly. Na druhé straně nejsou hádanky kvůli bizarnosti hry příliš logické, ale i tak by hraní mělo být spíš pohodové,“ říká o Catie šéf týmu Marek Hlavatý. Každý puzzle budete moct vyřešit v rámci aktuální obrazovky, takže budete mít řešení přímo před nosem.

Na Catie in Meowmeowland dělají ARTillery už dva roky i s podporou slovenského Fondu pro podporu umění. Vyjít by měla během příštího roku na PC a Android, tvůrci přemýšlejí i o tom, že zamíří na Kickstarter.

Tagy: kočky slovenská hra slovenská indie hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.