zavřít

Remedy se s Quantum Break nevytáhli, ale ukázali novou iOS hru

iPad Xbox One

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Jedním z taháků VGX mělo být pořádné odhalení Quantum Break od Remedy. To jsme (ne)viděli na prvním oznámení Xbox One a vlastně jsme toho moc neviděli ani teď. Vývojáři z Remedy bohužel neukázali zase tolik nového, ale něco málo přeci jen z finského studia vypadlo. Na video se můžete podívat po rozkliku, ale naštěstí nezůstalo jen u videa. Dvojice vývojářů se na gauči alespoň trochu rozpovídala a potvrdila, že Quantum Break nebude žádný akčně-adventurní experiment, ale akce, která si na nic nehraje.

Na příběh se ale samozřejmě nezapomíná a hra má údajně kombinovat příběhové postupy z Alan Wake a akci z Max Payne. Takhle to zní docela slibně, ale uvidíme, jak to bude vypadat na nějakém pořádném videu a pak samozřejmě po vydání. Na jeden dotaz, jestli to bude částečně jako Heavy Rain, tvůrci odvětili, že se sice snaží o nějakou tu příběhovou inovaci, ale že Quantum Break bude střílečka.

Z Max Payne si Remedy berou svoji ikonickou funkci Bullet Time, který tady bude všelijaký, jen ne jednotvárný. Nové “Time Powers” a manipulaci s časem budete mít k dispozici nejen vy, ale také váš úhlavní nepřítel a s časem si pohrajete i v obrovských scénách, kdy bude kontinuita tak trochu zlobit a přijde na řadu rychlá detektivní práce. Vývojáři si bohužel na gauči spíš honili triko a vychloubali se, jak budou unikátní a nejlepší, ale moc detailů nebo ukázek z nich nevypadlo.

Trochu to ale zachránili oznámením fungl nové hry. Takové, kterou byste od Remedy asi nečekali. Novota Remedy se bude jmenovat Agents of Storm, bude jen a pouze pro tablety (zatím oznámili jen iOS verzi) a půjde o jakousi akčně strategickou variaci na žánr tower defense. Celá hříčka se bude odehrávat na moři, takže hlavní roli budou hrát lodě, stavění přístavu a posílání správných typů lodí na ta správná místa. Agent of Storm vyjde na začátku roku 2014, tedy ještě před Quantum Break.

Tagy: akční mobilní hry 3rd person tower defense

Zdroje: VGX

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.