zavřít

Onlinová složka Red Dead Redemption II startuje v listopadu otevřenou betou

PlayStation 4 PlayStation 3 Xbox 360 Xbox One

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Informační masáž ohledně nadcházející kovbojské akce neustává. Už jsme se seznámili s některými postavami a poznali i několik koutů Divokého západu, a teď konečně dostáváme odpověď na jednu z největších otázek. Multiplayer bude a dorazí někdy v listopadu ve formě otevřené bety.

Obavy o přimíchání onlinu do kampaně jednoho hráče zažehnává obecný název multiplayeru – Red Dead Online. Samozřejmě se využije mapa hry a základní prvky hratelnosti, ale půjde o mód stojící bokem stejně jako v případě GTA V, kterým se nutně inspiroval. Ale nepůjde o čistou kopírku GTA Online, protože podle oficiální zprávy jde o „evoluci klasického multiplayeru z předchozí Red Dead Redemption“.

„Vzali jsme nejlepší prvky a nejlepší obsahové balíčky z GTA Online a použili je jako šablony pro to, co děláme zde,“ říká šéf designu Imran Sarwar v rozhovoru pro IGN. Jmenovitě se inspirovali Heisty a balíčky After Hours, The Doomsday Heist a Gun Running. „Ne ve smyslu obsahu, očividně, ale ve způsobu, kterým kombinují příběh, hratelnost, módy a další obsah v jeden tematický celek,“ dodává.

Red Dead Online bude zdarma pro všechny majitele Red Dead Redemption II na PlayStation 4 a Xbox One (ano, o PC stále ani slůvko) a umožní vám hrát o samotě či s ostatními hráči, ať už kooperativně nebo kompetitivně. Přesné datum spuštění nebylo oznámeno a ani se nenaznačuje délka trvání otevřené bety.

Její důvod je ale pochopitelný. Zpočátku se dá počítat s pády serverů, když se do onlinu nahrnou kvanta nedočkavců. Tvůrci zároveň dostanou prostor ladit chyby a formovat multiplayer za pochodu a nikdo je nemůže z ničeho nařknout, když je to vlastně jen beta…

Bohužel se zatím nedozvídáme nic z vlastní náplně multiplayeru. Čistě teoreticky se nabízí možnost hrát si na hodného a zlého kovboje, stát se banditou či mužem zákona. Umím si představit, že si kdokoliv bude moct založit vlastní gang, přepadávat vlaky, vykrádat banky a likvidovat konkurenční zabijáky. A nebylo by vážně cool, kdybyste se mohli stát šerifem města a starat se o jeho další rozvoj?

Na odpovědi si ještě nějakou dobu počkáme, nicméně vám doporučím, abyste dnes bedlivě sledovali naše stránky a YouTube kanál. Sami uvidíte proč.

Tagy: akční adventura 3rd person third person Divoký západ

Zdroje: tisková zpráva,IGN

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.