zavřít

Metro: Last Light má konečně nové datum vydání

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po rozpadu THQ přišla aukce a poté, co si většinu velkých značek rozberaly jiné firmy, přišla nejistota - najednou nebyla jasná data vydání a plány, co s kterou značku vlastně bude. Postupem času se to ale začíná lepšit a nyní tu máme další jistotu: datum vydání Metro: Last Light. Hry se v aukci ujala firma Koch Media (koupila i Saints Row), která nyní oznámila, že pod labelem Deep Silver vydá Metro: Last Light letos 17. května.

17. květen platí pro Evropu, zatímco v Americe se hráči nového Metra dočkají o pár dnů dříve, konkrétně 14. května. Na platformách se naštěstí nic nemění, a tak můžete pořád počítat s verzí pro PlayStation 3, Xbox 360 a PCčko. S verzí pro Wii U, která se kdysi možná plánovala, se pořád nepočítá.

“Nové datum vydání je ideální v tom, že nenecháme fanoušky čekat déle než je nutné a zároveň jim přineseme ze hry to nejlepší. Ten čas navíc nepromarníme a budeme společně s 4A Games pracovat na tom, abychom hru udělali ještě lepší. Hra se od nás dočká veškeré pozornosti, kterou si zaslouží,” prohlásil v tiskové zprávě šéf Koch Media Klemens Kundratitz.

Menno van Der Bil, který v Deep Silveru pracuje jako International Commercial Director, ještě fanouškům poděkoval za trpělivost a také potvrdil, že Metro nekoupili jen kvůli tomu, aby mohli 4A Games vydat Last Light: “Fanoušky můžeme ujistit, že pro ně chystáme s touhle značkou mnohem víc.” Takže je víceméně jisté, že pokud Metro: Last Light nebude vyloženě ohromný komerční průšvih, dočkáme se určitě do pár let pokračování. A to by bylo, aby to nebylo už na novou generaci konzolí.

Tagy: akční FPS first person

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.