zavřít

Bohemia Interactive spouští Incubator – nabízí zdarma prototypy her, aby otestovala jejich potenciál

Windows

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Nejde o nápodobu Steam Early Access, což je možná nejdůležitější sdělení, které se týká oznámení platformy Bohemia Incubator, která by mohla být užitečná vývojářům i hráčům, co chtějí vyzkoušet prototypy budoucích her. Platforma Incubator hráčům zdarma nabídne rozpracované verze projektů od Bohemia Interactive, jejichž vývoj pak na základě ohlasu bude pokračovat dál, dojde k jeho zastavení, nebo se studio přikloní k názoru, že je třeba celý koncept překopat. Jako první dva projekty v rámci platformy Incubator nabízí Bohemka hráčům ke stažení, vyzkoušení a posouzení kreativní sandbox Ylands a multiplayerovou akci Project Argo.

Základ platformy Incubator tkví ve snaze otestovat s pomocí hráčů hrubě zpracované nápady, potažmo umožnit vývojářům v rámci studia, aby získávali zkušenosti. Pro oba tábory jde o výhodné řešení. Hráči za vyzkoušení prototypů nic neplatí. Když budou chtít, nabídnou tvůrcům zpětnou vazbu. Tvůrci zase prací na experimentech získají zkušenosti, na což by během vývoje klasického komerčního projektu nebyl čas a peníze. A když půjde všechno dobře, překlopí se experiment do klasického projektu komerční hry. Hráči dostanou titul, který je baví, studio bude pracovat na titulu, který přinese peníze. Alespoň na papíře by to tak mělo fungovat.

Pokud si bude vedení Bohemia Interactive jisté, že daný prototyp v testovací fázi na platformě Incubator obstál a má potenciál k dalšímu vývoji, nabídne ho zájemcům v placeném early access režimu, a k tomu zdarma přihodí zkušební verzi.

Aktuálně Bohemia Incubator nabízí dvě hry. V prvé řadě jde o multiplayer akci Project Argo, o které píšeme v tomto článku. Druhým titulem je Ylands, o kterém jsme psali už před rokem. Jde o sandbox v enginu Unity, který kráčí ve stopách her jako Minecraft, ale nesnaží se je kopírovat. Ylands v jádru představuje platformu, na které můžete stavět vlastní světy, hrát připravené scénáře nebo designovat vlastní.

Tvůrci během roku do Ylands přidali propracovaný editor, možnost používat výbušniny a spoustu nových předmětů. A právě Ylands je příkladem hry, za jejíž „plnou“ verzi se v Incubator platí. Aktuálně je to 279 korun, ovšem k dispozici je testovací alfa verze verze zdarma, abyste mohli vyzkoušet, za co případně utratíte své peníze.

Představení platformy Incubator nepředstavuje nějaký odklon od dalšího vývoje Arma, Take On a DayZ. Momentálně má studio víc než 250 lidí a na malých projektech bude pracovat jen speciálně vyčleněná část.

Tagy: multiplayer sandbox střílečka experiment válečná prototyp

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.