Z marveláckých Midnight Suns od tvůrců XCOMu se klube spektakulární karetní tahovka
zdroj: Firaxis

Z marveláckých Midnight Suns od tvůrců XCOMu se klube spektakulární karetní tahovka

2. 9. 2021 10:48 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Studio Firaxis známé svou famózní sérií XCOM nás během letošního Gamescomu pořádně zaskočilo. Představilo totiž svou novou hru Midnight Suns, která spadá do univerza superhrdinů od Marvelu. Tehdy nám bylo sděleno, že sice jde rovněž o taktickou tahovku jako v případě XCOMu, ale že byste mezi nimi hledali paralely jen marně. Díky novým komentovaným záběrům už víme, co tím tvůrci mysleli.

Midnight Suns se vyklubala kartami řízená tahovka, přičemž karty zde zastupují rozličné schopnosti 13 hrdinů, kteří nebudou chybět u vstupu této hry na trh. Karty jsou do soubojů tahané náhodně, takže si pokaždé budete muset poradit s tím, co zrovna máte, a vymyslet s tím tu nejlepší taktiku.

Do soubojů se budete vrhat se třemi hrdiny, z nichž jeden bude vždy zbrusu novou postavou zvanou Hunter, kterou Firaxis spolu s Marvelem vytvořil přímo pro tuto hru. Hunter jste totiž vy a mimo bojové scény prožíváte všechny možné události v její kůži.

Volba zbylých dvou hrdinů bude ale klíčová nejen kvůli jejich schopnostem, ale i vzájemné kombinaci. Mimo bitvy se navíc budou utvářet vztahy mezi jednotlivými hrdiny. Sami si s nimi budete moct pokecat ve vašem útočišti zvaném Opatství, čekají vás dialogové volby a čím lepší budete mít vztahy, tím lepší schopnosti se vám odemknou.

Můžete například vyrazit na procházku při měsíčku s Tonym Starkem a zjistit, jestli je to opravdu takový génius, miliardář, playboy a filantrop. Nebo snad dáte přednost meditativní józe s Illyanou Rasputinou známou jako Magik?

Opatství nebude jen nutným předělem, ale i místem, kde hraním v reálném čase strávíte mnoho hodin. Skrývá totiž mnoho tajemství čekajících na své odhalení a dozvíte se tu i něco víc z příběhu hry, který se točí okolo královny démonů Lilith.

Jakmile ale opustíte bezpečí svého domova, ocitnete se v dechberoucích bitvách na newyorských střechách, v tajných podzemních bunkrech Hydry, ve slavné věži Avengers, v domě Doctora Strange zvaném Sanctum Sanctorum, vydáte se do pouští i do pekelných dimenzí.

To vše za doprovodu profláknutých i méně známých hrdinů z řad Avengers, X-Menů a jiných superhrdinských skupin. Nechybí zde Wolverine, Kapitán Amerika, Iron Man, Doctor Strange, Captain Marvel, Blade, Ghost Runner, Magik a Nico Minoru. Zbylí dva hrdinové stále čekají na své odhalení. Koho tipujete?

Midnight Suns vyjde příští rok v březnu na počítačích, PlayStationu 4 a 5, Xboxu One a Series X|S a Switchi.

Nejnovější články