V EA údajně vyvíjejí hru s Iron Manem v hlavní roli
zdroj: Foto: Marvel

V EA údajně vyvíjejí hru s Iron Manem v hlavní roli

4. 8. 2022 12:00 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Marvel začal před několika lety pořádně šlapat do herního segmentu a místo filmových tie-inů pochybných kvalit, které produkoval v období před deseti lety, se začaly objevovat kousky s podstatně vyššími produkčními hodnotami. Spider-Man z roku 2018, na nějž o dva roky později navázal Miles Morales, byl trefou do černého, Guardians of the Galaxy sice prodejně neoslnili, ale hodnocení od kritiky bylo pozitivní, a našli se dokonce i tací, kteří si užili týmovku Marvel's Avengers.

Zatímco studio Firaxis momentálně kutí tahovou strategii Midnight Suns a v Insomniacu se kromě nového Spider-Mana rozjely také práce na herní adaptaci drsňáka Wolverina, objevují se spekulace, že si část komiksového koláče chce ukousnout také vydavatelství EA. Už před pár dny internetem proběhla zpráva, že v jeho studiích vzniká hra na motivy Black Panthera. To ale zřejmě není všechno.

Jeff Grubb, internetová zásobárna drbů různých stupňů kvality a důvěryhodnosti, se v podcastu Giant Bombu vyjádřil v tom smyslu, že EA také pracuje na nové hře s Iron Manem v hlavní roli. Jeho slova následně podpořil další insider Tom Henderson, dodal ale, že žádné bližší detaily nedokázal zajistit.

Zatímco Black Panther je podle dřívějších zvěstí vyvíjen pod názvem Project Rainier v nově založeném studiu EA v Seattlu, které vede bývalý viceprezident Monolith Productions Kevin Stephens, v případě spekulovaného Iron Mana je vývojářský tým větším oříškem. Většina velkých studií EA má momentálně rozpracované jiné projekty, ať už jde o remake Dead Space v Motive, Star Wars Jedi: Survivor od Respawnu, nebo třeba nový Dragon Age či Mass Effect od BioWare. Poslední jmenované studio má ovšem díky Anthem alespoň docela dobrý technologický základ, létající obleky z nešťastné kooperativní střílečky by se mohly hodit.

Iron Man se v moderní historii dočkal dvojice her navázaných na první filmy, mimo to se také představil ve virtuální realitě díky Iron Man VR a samozřejmě figuruje i ve zmíněných Marvel's Avengers a plánovaných Midnight Suns.

Nejnovější články