zavřít

Slovenské tahové RPG Urtuk: The Desolation má před sebou rok v předběžném přístupu

Windows MAC Linux

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Urtuk, uprchlý vězeň, se stal obětí výzkumu, který by jednoho dne mohl zachránit lidstvo. Ale zatím mu jen ubližuje, pozměňuje ho a zabíjí. I Urtuk umírá a jeho denním chlebem je cestovat temným světem a hledat lék na svou nemoc. Naštěstí se přidá k bandě dobrodruhů a společně si prosekají cestu k vítězství. Ale dost možná při tom sami padnou.

zdroj: Archiv

Urtuk: The Desolation je fantasy tahové RPG, ve kterém ale nenarazíte na bytosti, jako jsou trpaslíci, elfové, či mágové. Magie ve zdejším světě sice existuje, ale nikdo jí pořádně nevládne. Jediné jiné bytosti obývající v dávných dobách planetu, byli obři.

Obři a lidé žili mírumilovně bok po boku, než došlo k válce, ve které byli obři vyhubení. Lidským vědcům se ale podařilo zjistit, že živoucí esence z kostí obrů by mohla léčit nemocné, ošetřovat zraněné, a dokonce zastavit stárnutí.

První pokusy na vězních ale vedly jen k mutacím a smrtelným nemocem. A je to případ i titulního Urtuka, který se v procedurálně generované survivalové kampani vydává na nebezpečnou cestu. Doprovází ho banda postradatelných, kteří se po hlavě vrhají do boje s nepřáteli.

zdroj: vlastní

Své politování hodné hrdiny budete vybavovat novými zbraněmi a obrannými prvky, zároveň vládnete mocí připravit padlé o jejich skilly a vlastnosti a sami je použít v boji proti jejich kolegům. Vaše postavy se ale samy umí naučit novým dovednostem, pokud v boji vykonají specifické akce.

V bitvě s nepřítelem se sice můžete spolehnout na své kopí, sekeru, kladivo a další chladné nástroje, ale chytrý bojovník využije i prostředí. Jakmile se naučíte do svých nepřátel vrážet, můžete je narazit na trny, případně je rovnou shodit ze skály.

Urtuk: The Desolation zdroj: Archiv

Urtuk: The Desolation je tedy tahové RPG, ve kterém se bez promyšlené taktiky neobejdete. Naštěstí se při dumání nad dalším tahem budete koukat na krásně temnou stylizaci, ve které je vše kreslené hezky po staru ručně.

Slovenský vývojář David Kaleta vypustil svou hru do předběžného přístupu na Itch.io loni v říjnu a dnes k tomu přidává early access na Steamu. Plná verze hry by měla dorazit za rok a slibuje víc než tři desítky hodin do svého plného prozkoumání.

Tagy: akční RPG fantasy tahová slovenská

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.