zavřít

Beat Saber opouští early access, dostane oficiální editor úrovní

PlayStation 4 Windows PS4 Pro

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Česko-slovenská rytmická hra pro virtuální realitu vyšla na Steamu už v roce 2017, ovšem pouze v early accessu. Plnohodnotné vydání příští týden je sice podle Beat Games spíš taková formalita, přijde s ním ovšem příjemná „drobnost“ v podobě oficiálního editoru úrovní. Neoficiálně už vlastní skladby do Beat Saberu dostat můžete, nyní k tomu budete mít vývojářské posvěcení.

Podle vývojářů je Beat Saber na všech platformách stabilní, a proto se 21. květnem všechny verze (Steam, Oculus Store i PS VR) sjednotí. Všechny důležité prvky už ve hře nyní jsou, což ovšem neznamená, že do hry nebude přibývat nový obsah. S vydáním se pojí menší zdražení na necelých 30 dolarů, takže pokud si ji chcete ulovit za nynější výhodnější cenu, máte poslední šanci.

Co se editoru úrovní týče, Beat Games ho chtěli mít u PC verze od začátku, byly se s ním ale různé technické problémy, a tak se raději mezitím zaměřili na jiné věci. Nakonec šli tou nejjednodušší cestou, výsledný editor je ve 2D a prý i velmi intuitivní. Jeho funkce si budete moct vyzkoušet na jedné oficiální písničce, ale samozřejmě se rovnou můžete vrhnout i na vytváření levelů úplně nových.

Oficiálním vydáním práce na Beat Saberu nekončí, ještě během letoška do něj tvůrci plánují přidat spoustu hudby „od velkých jmen nejrůznějších žánrů“. Písničky budou dostupné jak ve formě placených DLC, tak občas i zcela zdarma.

Tagy: virtuální realita hudební světelný meč

Zdroje: Medium

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.