zavřít

Tvůrci Test Drive Unlimited stávkují na protest plánů Atari

- Byznys autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Zatímco v celé řadě průmyslových odvětví je stávka naprosto běžnou formou protestu, v rámci průmyslu herního něco podobného příliš často nevídáme. Možná proto, že vývojáři nebývají v rámci jednotlivých studií sdružení do unií, které by něco podobného mohly organizovat. Alespoň symbolickou stávku se však nyní rozhodli uspořádat a do světa vytroubit vývojáři z Eden Games, tvůrci dvojice titulů Test Drive Unlimited. Proč?

- zaměstnanci Eden Games nesouhlasí s  chystanou vlnou červnových výpovědí, která by počet zaměstnanců měla srazit z 80 na 29
- zaměstnanci jsou znepokojeni s tím, že je vedení Atari doposud neuvědomilo o budoucím zaměření týmu
- vedení Atari se zaměstnanci nekomunikuje, neinformuje je o prodejích her a finanční situaci
- zaměstnanci Eden Games nedostávají stejné odměny, jako zaměstnanci Atari
- neexistuje plán odškodnění potenciálně propuštěných zaměstnanců
- časté střídání šéfů Atari, kteří přichází s neúspěšnými restrukturalizačními plány

Z těchto a několika dalších důvodů se tedy vývojáři z Eden Games včera rozhodli pro uspořádání symbolické stávky, aby: „ukázali odhodlání zaměstnanců a jejich schopnost mobilizovat se za společnou věc,“ jak se praví prohlášení pro Gamasutru. Zároveň vývojáři doufají, že tímto přitáhnout pozornost vedení, zejména šéfa Atari Jima Wilsona, který se prý zaměstnancům Eden Games ani nepředstavil.

Ať již aktivitu vývojářů podporujete, nebo naopak ne, rozhodně se nám líbí, že tvůrci z Eden Games nehodlají dát svoji kůži zadarmo, protože jim o něco jde.

 

 

Tagy: byznys

Zdroje: GamesIndustry,Hitbox Team

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.