zavřít

Tvůrci Just Cause zvuky z hlubin lákají na novou střílečku

Windows PlayStation 4 Xbox One Stadia PS4 Pro Xbox One X

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Švédští Avalanche Studios mají za sebou pěknou řádku akčních her a není to zrovna malé studio. Aby se jim jednotlivé týmy v rámci firmy nepletly, přejmenovávají se na Avalanche Studios Group a rozdělují skupinu na několik menších společností. No a aby tahle zpráva z byznysu nebyla tak suchá, přidávají k oznámení taky upoutávku na novou střílečku.

zdroj: Offworld Industries

V rámci přejmenované Avalanche Studios Group vznikla hned trojice divizí. Hlavní tým Avalanche Studios se bude ve Stockholmu nadále soustředit na AAA tituly v duchu série Just Cause nebo Rage. Divize Expansive Worlds se zaměří na outdoorové tituly alias loveckou sérii theHunter. Posledním z trojice je pak studio Systemic Reaction, které přesně před rokem vydalo severskou kooperativní střílečku Generation Zero.

A právě z jeho dílny pochází také nový projekt, na který Avalanche upozorňují půlminutovým teaserem. Ten vám toho moc neřekne, protože se v něm 20 sekund zoomuje do útrob zasněžené jeskyně a pouze v závěru si užijete drobet akce, přebití, vrčení, střelbu, krev. Moment, vytáhnu svou věšteckou kouli – zdá se, že Systemic Reaction pracují na další střílečce z pohledu první osoby.

zdroj: Avalanche Studios Group

Nejspíš se opět bude odehrávat někde na severu. V Generation Zero jste se totiž podívali do Švédska v osmdesátých letech, avšak v alternativní historii, kde severskou zemi prakticky ovládli roboti. Přítomnost sněhu by mohla poukazovat na obdobné zasazení, které je vývojářům blízké – Systemic Reaction totiž pocházejí ze švédského Malmö.

Ať už nově ustanovená divize Avalanche kuje cokoliv, všechny tituly ze skupiny momentálně na Steamu naleznete ve velmi příznivých slevách. Od lovení jelenů přes kompletní sérii Just Cause až po postapokalyptické Rage 2 nebo Mad Maxe.

Pokud vás krátký teaser zrovna dvakrát nenadchnul, nezoufejte. Avalanche má prý zatím neoznámených titulů v rukávu hned několik.

Tagy: kooperace střílečka FPS

Zdroje: Avalanche Studios Group

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.