Tanková akce Armored Warfare nabídne tři typy munice i řízené střely
zdroj: tisková zpráva

Tanková akce Armored Warfare nabídne tři typy munice i řízené střely

2. 4. 2015 11:33 | Video | autor: Aleš Smutný |

Obsidian Entertainment se momentálně nevznáší na obláčku z úspěchu Pillars of Eternity, ale jeho příslušná část nadále pilně pracuje na tankové akci Armored Warfare. Ve svém nejnovějším, tradičně dlouhém, vývojářském deníčku se tentokrát tvůrci věnují různým typům munice, které budete moci během jednotlivých bitev využívat v rámci taktického rozhodování jak na protivníka. Kromě základní trojice typů projektilů se pak představí i naváděné protitankové střely.

Trojice základních typů munice se dělí na AP (protipancéřové), HE (explozivní) a kumulativní střely. Jak vám vysvětlí video, protipancéřová munice je díky rychlosti nejsnazší na přesné trefení soupeře a nejspíše penetruje pancíř, ale nečekejte nějaké zázraky ve smyslu poškození, protože jej kromě své kinetické energie nemá čím napáchat.

HE je přesným opakem. Pomalejší, s mnohem nižší penetrací, výbušná střela vyžaduje pořádný um, abyste se trefili do rychle jedoucího cíle a hlavně nedokáže prorazit silnější pancíře. Pokud ale projde, rozpoutá v tanku pořádné peklo. Navíc jde o jediný typ munice, který může soupeře poškodit pomocí nepřímé exploze v okolí. Třetí je pak kumulativní nálož, která byla asi nejvíce modifikována oproti reálnému předobrazu. Její efekt je někde mezi předešlými dvěma variantami.

Samostatnou kapitolou jsou pak řízené protitankové střely. Jejich průraznost není nijak zázračná, ale s pomocí myši je můžete navádět. Je celkem jasné, že tohle bude chtít hodně cviku, ale odměnou bude střílení za roh, případně manévrování se střelou tak, abyste se trefili do slabšího pancíře daného tanku. Nevýhodou je fakt, že při navádění musíte stát. Tedy, můžete zároveň jet a navádět střelu, ale prý je to prakticky nemožné kvůli koordinaci pohybů.

Kdy Armored Warfare vyjde zatím nevíme, ale musím říct, že hra vypadá vážně nadějně a z celkového pohledu i poměrně detailně. Samozřejmě, není to simulace, to ani nebyl cíl, ale může tankovou akci posunout zase trochu někam jinam. Mimochodem, v příštím vývojářském deníčku se prý máme těšit naopak na to, jak se před střelami bránit a to jak skrze různé typy pancíře, tak i sekundárních obranných opatření.

zdroj: Archiv

Nejnovější články