zavřít

RPG roku 2019 Disco Elysium přidává hardcore mód a širokoúhlé rozlišení

Windows

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Estonské studio ZA/UM si z vyhlášení loňských her roku odneslo pěknou řádku cen, včetně naší zlaté medaile v kategorii RPG a stříbrné medaile v nejužším žebříčku. Tvůrci ale neusínají na vavřínech a přišli s novým způsobem, jak tenhle simulátor příšerně geniálního, geniálně příšerného detektiva hrát. Hardcore mód vás připraví o nějaké to štěstíčko a každé z vašich rozhodnutí nyní může mít (a bude!) katastrofální důsledky.

Osud je k vašemu elitnímu policistovi už tak dost krutý, vzhledem k tomu, že ho alkoholová amnézie připravila o všechny vzpomínky. Hardcore mód je v tomto případě variací na vyšší obtížnost, pokud něco takového v primárně textovém RPG může být. Při hodu kostkami budete mít nižší procentuální šanci, že získáte dostatek bodů. Za plnění úkolů dostanete méně peněz, takže se budete muset uchýlit ke sbírání všemožného harampádí v naději, že za něj někdo bude ochotný zaplatit.

Revachol zároveň s tím zasáhla inflace, kvůli které zdražily třeba léky, a ještě k tomu je zboží méně kvalitní a účinné. Co naopak zesílilo jsou cigarety a alkohol, které vám vyčistí hlavu a dodají vám tolik potřebnou odvahu říkat lidem náhodné skandální skutečnosti.

 

I vaše myšlenková mapa na vás bude mít mnohem větší dopad, respektive její bonusy i penalizace sílí. Všemi těmi chybami se nicméně člověk, a tedy i detektiv, učí. Proto vám ZA/UM v hardcore módu přihrají za splněné úkoly mnohem víc zkušeností a tedy i levelů.

Kromě toho do Disco Elysium přibývá také podpora širokoúhlého rozlišení. Můžete tedy v řešení případů opakovaně selhávat při tom správném poměru stran. Update je již nyní dostupný pro všechny majitele původní hry.

Tagy: RPG detektivka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.