Nioh 2 v novém traileru představuje příběh tří hrdinů (a trojici DLC)
zdroj: Archiv
Video

Nioh 2 v novém traileru představuje příběh tří hrdinů (a trojici DLC)

23. 1. 2020 16:25 | autor: Patrik Hajda |

Akční RPG Nioh 2 se zatím drží svého data vydání jako jedna z mála jarních očekávaných her. A to je samozřejmě důvod k rozjetí mediální masáže. Studio Team Ninja se rozpovídalo o příběhu hry, přičemž psanou formu doprovází i nový trailer. To už by samo o sobě pro připomenutí existence pokračování náročného akčníhoRPG stačilo, ale tvůrci nejsou troškaři a rovnou nás připravují i na dodatečný obsah.

Nioh 2 odvypráví příběh Hidejošiho, který má tu smůlu, že je napůl člověkem a napůl monstrem jókai. I když je mu zrůdná stránka nápomocná v lovení čistokrevných jókai, stejně se lidem nezavděčí, protože se asi nenajde moc jedinců, kteří by mu plně důvěřovali. Je tedy vlkem samotářem, ale ne na dlouho.

O své nadpřirozené schopnosti totiž přijde, ale opět ne nadlouho, protože se potká s obchodníkem Tókičirem, který prodává tajemné kameny duší (Spirit Stones). Jejich běžnou vlastností je schopnost komunikovat s dušemi jókai, ale v případě Hidejošiho mají pozitivní vedlejší účinek – navrátí mu ztracené schopnosti.

Dvojice se rozhodne vyrazit na nebezpečnou cestu společně s cílem najít další kameny. Ale nejsou jediní, kdo po nich pátrá a brzy narazí na rázný odpor. Z problémů tohle duo dostane lovkyně jókai Mumjó, a tak se konečně dostáváme k výsledné trojici, která se bude protloukat světem Nioh 2. Mimochodem, pokud byste si chtěli zaspekulovat, Tókičiro je alias budoucího vládce Tojotomi Hidejošiho - což je pro změnu jméno hlavního hrdiny - přičemž Hidejoši během doby, kdy se Nioh 2 odehrává, skutečně přišel takřka od nuly k absolutní moci. Ale možná si s námi tvůrci jen hrají pomocí jmen.

zdroj: Gearbox

Pokud vás ale zajímá, co se s postavami a světem dělo ještě před tím, než začne hlavní dějová linka, pak si budete muset pořídit tři DLC, která dorazí s jistým odstupem po vydání hry. Všechna budou příběhová s hlavními i vedlejšími misemi, narazíte v nich na nové postavy, vybavíte se novými zbraněmi a naučíte se novým schopnostem.

I když se budou odehrávat před událostmi hry, která je zasazená do Japonska v roce 1555 (tedy před událostmi první hry), z herního hlediska by měly nabídnout ještě větší výzvu hráčům, kterým nebude stačit základ. DLC půjdou pořídit samostatně, v season passu, nebo v deluxe a speciální edici Nioh 2, přičemž druhá jmenovaná navrch přidá steelbook a artbook.

Nioh 2 vyjde 13. března exkluzivně na PlayStationu 4.

Nejnovější články