zavřít

Zdravotní poradkyně Bílého domu volá po ochraně speedrunnerů před koronavirem

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Zdravotní experti po celém světě se v otázce koronaviru shodnou patrně jen na tom, že bychom si všichni měli mýt ruce a nechodit ven. V záplavě protichůdných informací se můžete spolehnout na to, že některá prohlášení odborníků budou jaksepatří bizarní. Ve včerejší tiskové konferenci Bílého domu například z úst koordinátorky opatření proti koronaviru, doktorky Debory Birx, zaznělo, že Amerika potřebuje, aby speedrunneři zůstali zdraví.

zdroj: Getty Images

Na její poněkud podivné prohlášení upozornil server Kotaku. Birx vede Trumpovu údernou jednotku proti koronaviru a podle ní především mileniálové neberou virus příliš vážně. Proč je ochrana mladší části populace tak důležitá? „Část téhle věkové skupiny nám přinesla inovace, především ty pramenící z jejich schopnosti dívat se za rohy a rychle probíhat hrami.“ Umm… dobře, Deboro?

 

„Já jsem vždycky procházela úroveň za úrovní. Neměla jsem ani tušení, že můžu jít ze třetí úrovně přímo do sedmé – to nás naučili. Vidí skutečnosti, které my nevidíme, potřebujeme, aby byli zdraví,“ prohlásila Birx na tiskové konferenci. Těžko říct, jakou hru měla v tomto prohlášení na mysli a co přesně mladším obyvatelům Spojených států radí. Aby se snažili pokořit rekordy v nejrychlejších průchodech a díky tomu zůstali doma, možná.

Birx tímto reagovala na zprávy z Itálie a Francie, kde se objevily případy mladých, dříve naprosto zdravých lidí, kteří jsou nicméně po infekci koronavirem v kritickém stavu. Patrně tím chtěla mileniály varovat, že COVID-19 není jen záležitostí starých a vážně nemocných, respektive může být nebezpečný i v jejich věkové skupině, která je nadevše potřebná, protože dokáže uvažovat jinak než třeba takoví boomeři. Snad nejen v oboru speedrunů.

Naši politici se ke hrám v souvislosti s pandemií zatím nijak nevyjádřili a nejspíš je to dobře. Zavřít se doma a hrát ale v současné době není vůbec špatný nápad. Stejně jako důsledné mytí rukou, nesahání na obličej, a pokud nutně musíte z domu, zakrytí nosu a úst.

Tagy: koronavirus Spojené státy americké Bílý dům speedrun

Zdroje: NBC News,Kotaku.com

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.