Ve filmu od Netflixu na motivy kultovního Dragon’s Lair by si mohl zahrát Ryan Reynolds
zdroj: Netflix Junkie

Ve filmu od Netflixu na motivy kultovního Dragon’s Lair by si mohl zahrát Ryan Reynolds

30. 3. 2020 15:33 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Netflix pořádně šlape do přetváření herních značek v seriály a filmy. Aby taky ne, když coby svého největšího konkurenta nevnímá ostatní streamovací služby, ale Fortnite! Po úspěšné Castlevanii a veleúspěšném Zaklínači (dobře, ten byl na motivy knížek, ale hry ho zpopularizovaly) by se svého seriálu či filmu měl dočkat Resident Evil, Cuphead a Devil May Cry. A nově také automatová ikona Dragon’s Lair.

Dragon’s Lair bude známý především herním pamětníkům, jelikož se na arkádových automatech poprvé objevil v roce 1983 a oproti ostatním tehdejším titulům měl úžasnou grafiku díky technologii LaserDisc. Herně to sice nebylo žádné terno, ale v průběhu dvaceti let se série plošinovek dočkala několika pokračování. A po dlouhé odmlce, přerušované pouze vydáváním na moderních platformách s nálepkou kultu, by se tahle klasika měla dočkat i filmového zpracování.

Dragon’s Lair: The Movie se poprvé objevil na Kickstarteru už v říjnu 2015. Animátoři Don Bluth a Gary Goldman tehdy od fanoušků ságy požadovali 550 000 dolarů (přes 13 milionů korun), když ale ke konci kampaně nevybrali ani polovinu, sami ji zrušili. Vize se ovšem nevzdali a o pár dní později s ní zamířili na IndieGoGo, kde si tentokrát řekli jen o 250 000 dolarů a nakonec vybrali 731 000 dolarů (18 milionů korun).

Poslední zprávy o animovaném filmu zveřejnili v roce 2017, kdy se svým návrhem hledali většího investora. Pak bylo dlouho ticho a až teď se ozval Netflix s tím, že pracuje na filmu podle Dragon’s Lair. Ovšem nebude animovaný, nýbrž hraný. A v hlavní roli udatného rytíře Smělého Dirka by se mohl objevit Ryan Reynolds.

Bluth a Goldman se spolu s dalším animátorem z Disney, Johnem Pomeroyem, ujali producentských křesel. Vzhledem k oficiálnímu oznámení na twitterovém účtu Netflixu se zdá, že je projekt na dobré cestě. Z hlediska příběhové kostry se vyprávění musí držet akorát klasického mustru „černokněžník vězní princeznu v pevnosti, rytíř ji jde vysvobodit“, takže tvůrci mají vcelku volné ruce.

Dopadne filmové Dragon’s Lair spíš jako skvostný Deadpool, nebo jako šílený průšvih 6 underground? Ryan Reynolds umí hrát ve skvělých i hrozných filmech, tak uvidíme, co to bude tentokrát.

Nejnovější články