Střílečka Beyond The Wire chce přinést realistický obraz bitev první světové války
zdroj: Offworld Industries
Téma

Střílečka Beyond The Wire chce přinést realistický obraz bitev první světové války

26. 3. 2020 11:10 | autor: Šárka Tmějová |

Většina mých vědomostí o první světové pochází z knížek od Remarqua. Patrně nikdo si dnes nedokáže představit, jak hrozné to muselo být v zákopech. Inu, multiplayerová střílečka z pohledu první osoby Beyond The Wire se chce alespoň pokusit o autentický zážitek. A oproti třeba takovému Battlefieldu 1 při tom být o poznání realističtější.

Nad bitvami až 50 proti 50 bude ochrannou ruku držet vydavatelství Offworld Industries, tvůrci taktické Squad, kteří se podobně starají třeba i o Post Scriptum z druhé světové války. Zbraňový arzenál se nicméně za těch 25 let dost posunul, takže si v Beyond The Wire víc užijete s bajonety, zatímco první automatické zbraně budou velmi sváteční záležitostí.

Pohybovat se budete striktně na západní frontě, a to sice na poměrně velkých mapách, ale ve stísněných prostorách. Zákopy, pamatujete? Tvůrci hned zkraje přiznávají, že ve spoustě bitev z pušky vystřelíte třeba jen párkrát, zato se nabažíte taktičtějších soubojů nablízko. Bude to blátivé, krvavé a taky pěkně nechutné.

zdroj: Offworld Industries

Hra klade důraz na týmovou spolupráci. I Na západní frontě klid bylo románem tak trochu o mužském přátelství, tedy mezi tou spoustou zmaru, bezmoci a PTSD. Koordinované útoky každopádně obecně fungují lépe než bezcílné nabíhání na mušku soupeře, tak na to na bojišti zkuste pamatovat. Taky si nezapomeňte plynové masky, na některých mapách se počítá s přítomností yperitu. A taky bílého fosforu, ale tam vám masky budou prd platné.

Studio Redstone Interactive je vývojářským nováčkem a nesnaží se z Beyond The Wire udělat simulaci, zároveň ji ale chce mít co nejvěrnější a přitom přístupnou pro široké hráčské publikum. Uvidíme, jak moc se bude lišit třeba od konkurenčního Verdunu.

Na západní frontu se podle slibů budete moct vydat ještě letos v předběžném přístupu, ostrý start syrové Beyond The Wire je pak naplánovaný na rok 2021 nebo 2022. V současné době mají tvůrci hotové tři frakce, trojici map a hned několik módů, z nichž největší pojme stovku hráčů.

Nejnovější články