zavřít

Polská vláda spustila minecraftový server. Má děti zabavit během koronavirových prázdnin

Windows Xbox 360 PlayStation 4 Xbox One Stadia PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Kvůli epidemii COVID-19 se v zemích po celém světě zavírají školy. Výuku se učitelé narychlo snaží nahradit alespoň internetovými kurzy, co ovšem dělat se vším tím volným časem, který najednou děti musí trávit doma? Polská vláda chce iniciativně usnadnit práci rodičům, kteří náhle musí vymýšlet nekonečné způsoby, jak ratolesti zabavit, a spouští vlastní server v Minecraftu. Přiměřeně zábavný, částečně edukativní.

zdroj: Microsoft

Školy v Polsku zůstanou zavřené minimálně do 10. dubna. Pokud se ovšem do té doby nepodaří šíření koronaviru zastavit, může být zákaz prodloužen. Vláda chápe, že rozptylovat děti je v mezích domu či bytu poměrně náročné a vedle dalších možností domácího vzdělávání spustila projekt Grarantanna. Ten sestává z různých kvízů, domácích game jamů, ale taky online textových her na hrdiny a zmíněného serveru v Minecraftu.

zdroj: Microsoft

Server je určený pro žáky a studenty základních, středních i vysokých škol. Každý z hráčů má k dispozici plácek o 60x60 kostkách, na nichž má za úkol vytvořit co nejpůsobivější stavbu. Třeba repliku nějaké slavné stavby. Soutěž trvá do 27. března, ale pokud nejste studenty polských škol, nemůžete se bohužel zúčastnit. Možná něco podobného napadne i českého ministra školství…?

Minecraft se pro podobné aktivity vysloveně nabízí a některé školy ho třeba pro výuku fyziky nebo pracovních činností využívaly už v minulosti. Navíc měsíčně eviduje přes 112 milionů aktivních hráčů, takže je velká šance, že ho polské žactvo už mělo nainstalované tak či tak. V sebeizolaci se kostičkované světy rozhodli využít i japonští studenti, kteří si tam nahrazovali zrušené promoce.

zdroj: UbiSoft

Jaké další hry můžete využít k výuce během karanténních opatření a zároveň jsou třeba i zdarma dostupné? Nabízí se například výukové módy Discovery Tour dvou nejnovějších dílů Assassin’s Creed o historii starověkého Egypta a Řecka, pokud toužíte po doučování z dějepisu. Šílení králíci od Ubisoftu vás v bezplatném Rabbids Coding! zase naučí základy programování. Počítá se nicméně se znalostí angličtiny.

Z českých projektů můžete vyzkoušet třeba Hravouku se zvídavou myškou, která hravou formou mladším dětem přiblíží základy přírodopisu.

Tagy: Polsko koronavirus Minecraft

Zdroje: gov.pl

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.