Máte námět či připomínku? Napište nám
CD Projekt zítra oznámí zbrusu nový RPG titul
zdroj: Archiv
Téma

CD Projekt zítra oznámí zbrusu nový RPG titul

29. 5. 2012 17:50 | autor: Petr Poláček |

Update: Kdo v diskusi psal, že v oznámení konzolových verzí prvního Zaklínače během zítřejší tiskovky CD Projektu nevěří, tak se může něčím odměnit. Měl pravdu. Šéf marketingu CDP Michał Platkow-Gilewski na dotaz Eurogameru jasně napsal, že se zítra první Zaklínač pro konzole oznamovat nebude. Zítřejší den je totiž vyhrazen oznámení nové trojáčkové (vysokorozpočtové) RPG hry, pro jejíž vývoj CDP shání lidi skrze inzerát s ikonkou střelné zbraně. Co se Zaklínače týče, tak prý CDP má v rukávu nějaké to překvapení, ale nevytáhne jej dříve, než v druhé polovině tohoto roku, potažmo příští rok. Závěr je tedy jasný: zítřejší tiskovku CD Projektu si nesmíte nechat ujít. Konat se bude v sedm večer našeho času.

Původní zpráva: Poláci z CD Projektu navážou zítra na tradici svých internetem přenášených tiskovek, během nichž obvykle oznamují nové služby na GoG, předvádí nové prvky ve svých připravovaných hrách, potažmo oznamují nové edice, herní módy a hry samotné. A právě představení hry by mohlo být náplní zítřejší tiskovky, která bude do éteru vysílána v sedm hodin večer našeho času. Ne tedy hry nové, ale starší a pro platformy, na nichž zatím nevyšla – konkrétně se má jednat o vydání původního Zaklínače ve verzích pro PS3 a X360.

Redaktoři Gamers Globe to odvozují z faktu, že dánské shopy Blockbuster a coolshop zařadily do své nabídky PS3 a X360 verze hry Witcher: Rise of the White Wolf, což je název pro konzolovou verzi Zaklínače. Na té před několika lety pracoval tým Widescreen Games, ale pro neshody s CD Projektem byl vývoj v roce 2009 oficiálně zastaven. A když píšu neshody, tak tím myslím údajné neplacení za vývoj ze strany CD Projektu, které však zástupci polské firmy vehementně popírali, respektive neplnění stanoveného vývojového plánu ze strany tvůrců, což zase popíralo vedení Widescreen Games.

Ať už to bylo jakkoli, nějaký kus konzolové verze Zaklínače přeci jenom hotov byl. Je možné, že si tento fragment v CDP vzali, začali jej dodělávat a nyní konečně nastala doba, kdy už mohou oznámit nejenom existenci hry, ale třeba i termín vydání a další podrobnosti. Pořád jsou to ale jenom spekulace. Ne zcela scestné, ale spekulace a až zítra se uvidí, jestli jimi i zůstanou. Čistě hypoteticky by ale Zaklínač pro konzole cenu rozhodně měl. Pořád je to skvělá hra a hlavně by mohla těžit z cestičky, kterou v mezičase prošlapala X360 verze Zaklínač 2.

Nejnovější články