LEVEL #312: Zvíře v každém z nás
zdroj: Archiv

LEVEL #312: Zvíře v každém z nás

26. 6. 2021 9:53 | Komerční sdělení / PR | autor: Inzerce |

Červnový LEVEL praská pod náporem zajímavého obsahu – několik esejí a dlouhých témat, překvapivé profily, rozhovor s veteránem herního vývoje v ČR a slušná várka recenzí doprovázená redakčním výběrem z E3. Vybrat z tohoto čísla to nejzajímavější jde těžko, protože tu najdeme zamyšlení nad antropomorfizací snů a recenzi na Biomutant, filozofické úvahy o vesmíru a recenzi nového rozšíření Elite Dangerous: Odyssey od Lukáše Grygara nebo perfektní článek o nedostatku čipů ve světě. Pár redakčních tipů na nejlepší články najdete níže.

POZOR! POKUD SI CHCETE LEVEL KOUPIT BEZ TOHO ABYSTE MUSELI OSOBNĚ DO OBCHODU, OBJEDNEJTE SI JEDNOTLIVÉ ČÍSLO NA WWW.LEVEL.CZ/CHCI-LEVEL – ČASOPIS VÁM PŘIJDE ROVNOU DO SCHRÁNKY A ZAPLATÍTE ZA NĚJ STEJNĚ JAKO NA STÁNKU (POŠTOVNÉ JE ZDARMA!)

E3 – Zase máme o čem psát

Letošní E3 se opět odehrála pouze v online podobě, ale i tak přinesla zajímavá odhalení – prvním z nich je samotná skutečnost, že si reálné záběry z hraní vývojářská studia schovávají na Gamescom nebo vlastní streamy a konference, což podtrhuje i humorný trailer na The Outer Worlds 2. Přehled toho nejzajímavějšího z E3 si připravili Petr Poláček a Pavel Skoták.

level312 zdroj: Archiv

Rozhovor – Petr “Pettka” Kolář

V Brně nám vyrostl strom – Ashborne Games je relativně nové herní studio patřící do rodiny THQ Nordic, které vede Petr Kolář. Bývalý herní novinář, který strávil dlouhé roky jako člen Bohemia Interactive (a dříve i Altaru) v Brně, odkud v loňském roce odešel, aby založil nové studio. O celém tomto procesu, zkušenostech z Bohemky, spolupráci z THQ nebo o převzetí práce na vrtulníkové arkádě Comanche si “Pettka” povídal s Honzou Horčíkem.

level312 zdroj: Archiv

It Takes Two – F*ck the Oscars

Vedle recenze na nejnovější dílo přináší LEVEL i esej, v níž se podíváme do historie zajímavého tvůrce, režiséra, herního designéra a inovátora Josefa Farese. Podíváme se na jeho zkušenosti z filmového průmyslu a přerod v herního vývojáře, přičemž ústředním motivem je filmovost a jeho slavný projev uvozený hláškou “Fuck the Oscars”. O recenzi i esej o životě a díle Josefa Farese se postaral Dominik Jícha.

level312 zdroj: Archiv

Sedmý symbol, start!

Fanoušci vesmírných dobrodružství se drží takzvané Velké trojky – Star Wars, Star Trek a v neposlední řadě i Stargate. Hvězdná brána si drží díky původnímu filmu Rolanda Emmericha i následnému seriálu s Richardem Deanem “MacGyver” Andersonem v hlavní roli kultovní status i dlouhé roky po odchodu celé značky do důchodu. A zatímco na televizních obrazovkách značka fungovala nadmíru dobře, v herní branži opakovaně narazila. O smutné historii Stargate her píše Katka Kovandová.

level312 zdroj: Archiv

O kom se mluví – Ken a Roberta Williamsovi

Tvůrčí dvojice Ken a Roberta Williamsovi stojí za tím, čemu dnes můžeme s čistým svědomím říkat grafické adventury. Manželský pár se postaral o příchod sérií jako King’s Quest nebo Leisure Suit Larry. I když se zdálo, že si manželé Williamsovi budou užívat zaslouženého herního důchodu a zásluh za rozvoj videoherní zábavy, vrací se s velkými očekáváními zpět a připravují novou hry. O tom všem píše Ondra Koch.

level312 zdroj: Archiv

Pavel Novák a Polyperfect

Ne nutně musíte být známý hráč, streamer nebo vývojář, abyste uspěli v herním průmyslu. Pavel Novák se od píky vypracoval mezi velmi žádaného dodavatele herních assetů, zúčastnil se soutěže vypsané Willem Wrightem, kterou následně vyhrál a získal možnost povečeřet s ním i s celým jeho týmem. O fascinujícím příběhu zlínského rodáka se dočtete v textu Honzy Horčíka.

level312 zdroj: Archiv

Bez mapy to nejde

Znáte to: “Je to sice kratší, ale o to horší cesta.” Oblíbené lidové pořekadlo by se dalo snadno aplikovat i na vývoj důležitosti map a orientace v herních světech jako takové. O historii začínající čtverečkovaným papírem a lidskou fantazií až po rozsáhlé otevřené světy s různými způsoby zobrazování map píše Jonáš Kříž.

level312 zdroj: Archiv

Snílci – Benoît Sokal

Na konci května nás ve věku šestašedesáti let opustil bruselský rodák Benoît Sokal, který se nesmazatelně vryl do paměti frankofonního světa svými komiksy a do hráčských srdcí především adventurní sérií Syberia. Autor komiksů, spisovatel i tvůrce her se za svého života dočkal několika belgických a francouzských uznání a řádů. O jeho cestě z Bruselu k herní slávě se dočtete v textu Ondry Kocha.

level312 zdroj: Archiv

O klávesnicích a hrách

Zkuste se na chvíli zamyslet, jakou máte klávesnici? Jak jste si ji vybrali? Máte k ní nějaký zvláštního vztah? Je to podsvícený kus exotiky nebo generická “geniuska” za pár korun? Na vývoj a fenomén modifikování a stavby vlastních klávesnic se novodobou optikou podíval Honza Olejník.

level312 zdroj: Archiv

V tomto čísle najdete na plakátech motivy Mass Effect Legendary Edition a Ratchet & Clank: Rift Apart. Pořád platí, že plakáty automaticky dostávají předplatitelé, a k dostání jsou také v prodejnách JRC (ČR) a Brloh (Slovensko).

level312 zdroj: Archiv

LEVEL VYCHÁZÍ I V ELEKTRONICKÉ VERZI

LEVEL je vedle papírové podoby k dispozici i v elektronické verzi za 99 korun - je tedy o padesát korun levnější než na stáncích. Všechny podstatné informace o tom, jak elektronický Level získat, najdete v tomto článku. Prostřednictvím aplikací Alza MediaFloowie a O2 Knihovna si také e-verzi Levelu můžete přečíst na webu nebo na zařízeních s iOS či Androidem. Stačí k tomu mít jen JEDEN účet, a tím pádem i JEDEN zakoupený časopis.

Podrobný obsah LEVEL 312 si prostudujte na stránkách level.cz, kde zároveň najdete všechny potřebné informace o předplatném, o autorech a obecně redakci Levelu. Se svými postřehy na konto Levelu nás zastihnete na emailu redakce@level.cz nebo na Facebook stránce Levelu.

LEVEL 313 vychází 27. srpna 2021

Nejnovější články