zavřít

Ubisoft se vrací v čase, oznámil budovatelskou strategii Anno 1800

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Série Anno je tu s námi už spoustu let, ale je otázkou, jestli zrovna její poslední sci-fi zasazení do roku 2205 vzbudilo u fanoušků podobně pozitivní vášně, jako různá historická období. Těmi je série známá už od začátku, a v nově oznámeném dílu Anno 1800 se k nim vrátí. Tentokrát budete stát na prahu industriální revoluce v době, kdy je vývoj nových technologií stejně rychlý a nepředvídatelný, jako politická situace.

Anno 1800 vás postaví do role budovatele, který má svá největší rozhodnutí teprve před sebou. Jestli si vás bude svět pamatovat, a nakonec i asociovat vaše jméno s renovátorem či vydřiduchem, utlačovatelem či osvoboditelem, je už na vás. Na vás, vašich rozhodnutích a přístupu k vývoji města.

Vývojáři ze studia Blue Byte toho o novém Anno zatím mnoho neprozradili a jen naznačili, že se můžete těšit na kombinaci „milovaných prvků s inovativní hratelností“. A také to, že Anno 1800 má být pro sérii nový začátek.

Jakkoliv jsou tvůrci nyní tajemní, dlouho jim to trvat nebude. Sami si totiž vymysleli iniciativu Anno Union, což je kombinace glorifikovaného newsletteru s komunitními prvky. Tedy něco jako Space Monkey Program pro Beyond Good & Evil 2.

Tvůrci budou v rámci Anno Union rozesílat hráčům pravidelné informace o vývoji, občas se jich i na něco zeptají, nechají je sem tam o něčem hlasovat, a pokud všechno půjde dobře, třeba sesbírané názory zapracují i do hry.

Členové Anno Union budou moct také vytvářet obsah, což zatím tvůrci sice nijak neupřesnili, ale prozradili, že někteří fandové hru otestují ještě během vývoje. Ti „nejoddanější a nejaktivnější“ členové Anno Union si pak rozpracovanou verzi zahrají ještě letos.

Anno 1800

Komunitní zapojení do vývoje Anno 1800 si můžete vyzkoušet už teď, a to formou hlasování o NPC. K dispozici je šest postav a jen jedna z nich se může dostat do hry. Otevřenou náturu vývoje můžeme považovat spíše za pozitivní i vzhledem k tomu, že jde o takovou náhradu předběžného přístupu. Nečekejte tedy žádné brzké vydání, plné verze se dočkáte až na konci příštího roku.

Tagy: strategie historická budovatelska

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.