zavřít

Sci-fi plošinovka Axiom Verge se hlásí k odkazu Metroidu a Contra

PlayStation 4 Windows VITA

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Dvourozměrný svět rozkládající se na více než devíti stech obrazovkách. Pátrání po vaší roli v samotném světě i po tom, zda vše není jen iluze či simulace. Děsiví nepřátelé, různé typy zbraní a obrovský prostor k prozkoumávání a objevování. Axiom Verge vyšla koncem března na PlayStation 4 a dnes vychází i na PC skrze Steam a Humble Bundle. Jelikož si na PS4 hra vysloužila na Metacritics průměrné skóre 84 procent, určitě je důvod, proč se o hru zajímat.

Tucty schopností pro vašeho hrdinu, stejně jako vybavení a zbraní slibují, že tohle nebude prostá skákačka. Ostatně, jak vám ukáže trailer, nástrojů, jak se vypořádat s mnohdy bizarními monstry, mezi nimiž najdete biomechanické konstrukty či výplody vaší mysli, zde bude víc než dost a mnohé vypadají vážně působivě. Nepřátel zde je na sedmdesát různých druhů včetně bossů, kteří zaberou větší část obrazovky.

Ostatně, ne nadarmo je hra označována jako duchovní nástupce Metroidu či Contra. Zajímavě zní i systém „glitchů,“ které umožní nalézat zakomponované chyby, abyste likvidovali nepřátele či hledali další možné cesty dál. Na Steamu bude mít hra další funkce jako ukládání pozic do Cloudu, Achievementy, Trading Cards. Kromě traileru si můžete na oficiálních stránkách poslechnout i soundtrack. Hra se mimochodem chystá i na PS Vita. Na závěr stojí za to říci, že za hrou stojí jednomužné studio v osobě Thomase Happa.

Tagy: akční sci-fi plošinovka 2D

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.