zavřít

Realistická strategie Armored Brigade nechá vypuknout třetí světovou válku

Windows

- Oznámení autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Studená válka naštěstí zůstala studená, jinak bychom as neseděli u počítačů a nečetli (nepsali) články o hrách. Jednou začas ale neškodí si představit, jaké by to bylo, kdyby Sověti neseděli doma na zadku a radši se pokusili kompletně vymýtit demokratický řád v Evropě. A jestli si to chcete představit pořádně realisticky, pak by vám měla vyhovovat realtimová strategie Armored Brigade.

V ní se utkají síly NATO, tedy Západní Německo, USA a Velká Británie, s agresory Varšavského paktu, Sovětským svazem, Východním Německem a Polskem, plus je tu ještě neutrální Finsko – tedy bohužel žádné Československo, byť produkty našeho slavného těžkého průmyslu na bojišti určitě uvidíte.

A bojiště je to pořádné. Na výběr jsou tři mapy v Německu a Finsku, které dávají dohromady stěží představitelných 15 tisíc kilometrů čtverečních. To napovídá, že v žádném případě nebudete ovládat jednotlivé vojáčky. Staráte se spíš o celé čety, pluky a brigády, na jejichž boj se díváte ve zjednodušeném, ale zato přehledném pohledu shora.

Kdo chce vyhrát, ten musí počítat s ohromnou spoustou faktorů. Je potřeba dávat si pozor na terén a na denní dobu, předvídat kroky dynamické umělé inteligence, zvládat koordinovat pěchotu, tanky, obrněná vozidla, stíhačky, artilerii a všechny další armádní složky. K prodloužení životnosti přispívá i generátor bitev a editor databáze jednotek, ve kterém si můžete jednotlivé figurky na šachovnici upravit podle svého.

Není to vizuálně natolik přitažlivé dílo jako série Wargame od Eugen Systems, ale zdá se, že na taktickou hloubku a strategické možnosti se myslelo. To se ostatně ukáže už brzy, protože Armored Brigade by měla stihnout vyjít ještě letos. Už teď se navíc můžete přihlásit do uzavřené bety.

Armored Brigade

Armored BrigadeArmored Brigade

Tagy: strategie studená válka realtime

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.