zavřít

Půl roku nás dělí od ambiciózního MMORPG New World od Amazonu

Windows

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Už jsou to tři roky od oznámení trojice her od Amazon Game Studios, z nichž některé mezitím stihly být zrušeny. Velké MMORPG New World ale vydrželo, představuje se epickým filmečkem a začíná prozrazovat, o čem vlastně bude.

New World se odehrává v 17. století, a i když si prý bere hodně ze skutečné historie, ve výsledku půjde o nefalšované fantasy. Objevíte se na magickém ostrově Aeternum, pod jehož povrchem dřímá prastaré zlo, zatímco na jeho povrchu byste našli nádhernou, ale i poskvrněnou přírodu.

Spoustu bytostí a lidí sem po celé věky láká substance Azoth slibující nepředstavitelnou moc. Ale všichni při snaze o její získání propadli temné straně a stali se tak vlastně strážci ostrova (takový ve mně aspoň zanechal dojem působivý filmeček níže).

I když to vypadá, že budete mít plné ruce práce s divokou přírodou, ať už tou přirozenou, nebo změněnou k nepoznání látkou Azoth, budete mít spoustu času k relaxaci. V New World si můžete postavit vlastní domek a zvát do něj ostatní hráče, můžete se dát na dráhu věhlasného kováře a vyrábět předměty pro všechny ostatní.

Každý strom půjde pokácet, každý kámen vytěžit, každé usmrcené zvíře stáhnout z kůže a získané materiály proměnit v něco užitečnějšího. Tvůrci chtějí, aby se hráči ve zdejším světě ztratili a chtěli v něm žít. A to jak v malých skupinkách, tak i guildách s profesní hierarchií, přičemž se myslí i na samotáře, kteří se mohou kdykoliv k někomu nezávazně přidat, nebo se světem skutečně protloukat o samotě.

K lákadlům hry patří některá zajímavá čísla. V Aeternu mají být tisíce hráčů, kteří budou spolupracovat, ale i soupeřit. Co se soupeření týče, zřejmě půjde o boje o území. Konkrétně se mluví o útocích na pevnosti, respektive jejich obraně, kde na každé straně má být 50 hráčů (něco takového je vidět i v traileru).

Davovou řež okoření fakt, že soubojový systém je založený na fyzice. Váš meč jednoduše trefí to, do čeho narazí, takže si musíte dávat pozor na své blízké okolí. To samozřejmě neplatí pro ty, kteří se vydají cestou střelných zbraní a kouzel.

A když se zrovna nebudete přetahovat o kousek půdy s lidskými protihráči, počítejte s tím, že svou zem budete chránit před očarovanou zvěřinou. Zpočátku budete čelit jen několika malým útokům, ale postupně se na vás prý pohrnou hordy několika stovek bytostí.

New World rozhodně nešetří na ambicích a už brzy nás nechá zjistit, jestli nejde jen o prázdná slova. Fantasy MMORPG vyjde v květnu roku 2020, a pokud si hru předobjednáte ve standardní či deluxe edici z oficiálních stránek, zajistíte si přístup do uzavřené bety, která proběhne měsíc před vydáním.

Tagy: online akční fantasy mmo

Zdroje: PC Gamer, oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.