zavřít

Námořní simulátor Sailaway slibuje, že plavba přes Pacifik v něm zabere několik měsíců

PC

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Kategorie simulátorů se již brzy rozroste o další kousek, jenž tentokrát nepůjde o leteckou či silniční hru. V Sailaway – The Sailing Simulator se podíváte na moře, a to v natolik realistické podobě, že to možná spoustu hráčů odradí. Ale tak to s realistickými simulátory bývá, někoho odradí, jiného naopak náročnost naláká. Sailaway chce být realistická ve všem, a tak se připravte, že plavba přes Pacifik vám nebude trvat pár hodin nebo dnů, ale několik měsíců reálného času.

Oceány jsou ve hře vymodelované podle svých reálných předobrazů a fungují na bázi online světa, který "žije" i když v něm nejste. To v praxi znamená možnost zvolit nějaké nastavení a hru vypnout – i během vaší nečinnosti se loď plaví dál. Během takového autopilota si můžete nechat dokonce zasílat emailové zprávy o tom co se děje, ale zase nemůžete hru svěřit vlastnímu osudu a čekat, že se sama dohraje.

Sailaway – The Sailing Simulator totiž pracuje s počasím v reálném čase, konkrétně s údaji od National Oceanic and Atmospheric Administration. Počasí se tak může změnit z hodiny na hodinu a pak už je žádoucí hru zapnout a převzít nad autopilotem kontrolu. Začátečníci si mohou zapnout několik různých asistencí a pomocníků, ale po jejich vypnutí byste se měli připravit na opravdu hardcore simulátor plavby se vším co k tomu patří.

Online povaha hry se promítá i do multiplayeru, jehož formu si určíte sami. Ostatní hráče můžete míjet, pozvat je k vám na palubu, nebo se domluvit a plavit se s někým bok po boku. Chybět nebude ani možnost vytyčit si trasu s jasně daným začátkem a cílem, čímž si uděláte ze Sailaway závodní hru.

Ve hře je vedle reálných oceánů také realisticky ztvárněná obloha, a tak se dle slov vývojářů můžete řídit klidně jen podle hvězd, když bude potřeba a nebo prostě budete mít chuť na opravdu staromilské plachtění. Sailaway bude dostupná na Steamu v rámci programu předběžného přístupu už příští měsíc.

Tagy: simulator

Zdroje: tisková zpráva, Steampowered

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.