zavřít

Námořní simulátor Sailaway slibuje, že plavba přes Pacifik v něm zabere několik měsíců

Windows

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Kategorie simulátorů se již brzy rozroste o další kousek, jenž tentokrát nepůjde o leteckou či silniční hru. V Sailaway – The Sailing Simulator se podíváte na moře, a to v natolik realistické podobě, že to možná spoustu hráčů odradí. Ale tak to s realistickými simulátory bývá, někoho odradí, jiného naopak náročnost naláká. Sailaway chce být realistická ve všem, a tak se připravte, že plavba přes Pacifik vám nebude trvat pár hodin nebo dnů, ale několik měsíců reálného času.

Oceány jsou ve hře vymodelované podle svých reálných předobrazů a fungují na bázi online světa, který "žije" i když v něm nejste. To v praxi znamená možnost zvolit nějaké nastavení a hru vypnout – i během vaší nečinnosti se loď plaví dál. Během takového autopilota si můžete nechat dokonce zasílat emailové zprávy o tom co se děje, ale zase nemůžete hru svěřit vlastnímu osudu a čekat, že se sama dohraje.

Sailaway – The Sailing Simulator totiž pracuje s počasím v reálném čase, konkrétně s údaji od National Oceanic and Atmospheric Administration. Počasí se tak může změnit z hodiny na hodinu a pak už je žádoucí hru zapnout a převzít nad autopilotem kontrolu. Začátečníci si mohou zapnout několik různých asistencí a pomocníků, ale po jejich vypnutí byste se měli připravit na opravdu hardcore simulátor plavby se vším co k tomu patří.

Online povaha hry se promítá i do multiplayeru, jehož formu si určíte sami. Ostatní hráče můžete míjet, pozvat je k vám na palubu, nebo se domluvit a plavit se s někým bok po boku. Chybět nebude ani možnost vytyčit si trasu s jasně daným začátkem a cílem, čímž si uděláte ze Sailaway závodní hru.

Ve hře je vedle reálných oceánů také realisticky ztvárněná obloha, a tak se dle slov vývojářů můžete řídit klidně jen podle hvězd, když bude potřeba a nebo prostě budete mít chuť na opravdu staromilské plachtění. Sailaway bude dostupná na Steamu v rámci programu předběžného přístupu už příští měsíc.

Tagy: simulator

Zdroje: tisková zpráva, Steampowered

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.