Ubisoft dělá na velké hře ze světa Star Wars díky Avatarovi
zdroj: Foto: Ubisoft

Ubisoft dělá na velké hře ze světa Star Wars díky Avatarovi

17. 6. 2021 14:07 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Není to zas tak dávno, kdy nás překvapilo oznámení nové, velké, openworldové hry ze světa Star Wars, která byla svěřená do rukou Ubisoftu po mnoha letech exkluzivity této značky u Electronic Arts. A ještě méně času nás dělí od představení velmi dlouho vyvíjené, velké, openworldové hry ze světa Avatara s podtitulem Frontiers of Pandora. Jak se ukázalo, tyto dvě hry mají zajímavou společnou minulost.

Není žádným tajemstvím, že obě hry vznikají v kancelářích stejného studia Massive Entertainment spadajícího pod Ubisoft. Co ale dosud tajemstvím bylo, je příběh, jak k tomu vůbec došlo.

Stalo se tak krátce poté, co společnost Disney koupila Fox a začala řešit své značky ve spojitosti s hrami. Jak informuje IGN, představitelé Disney se proto jednoho dne sešli s představiteli Massive Entertainment, aby se podívali na probíhající vývoj hry Avatar: Frontiers of Pandora. A byli nadšení. Ale dost možná víc než Avatar je nadchlo, jakou vášeň chovali tvůrci ke značce Star Wars.

Protože v Disney už dlouho chtěli udělat velkou Star Wars hru v otevřeném světě a Massive Entertainment, tvůrci The Division a Avatara, zjevně otevřené světy umějí udělat, a protože vývojáři dychtili po možnosti podílet se na značce Hvězdných válek, nebylo moc o čem přemýšlet.

Star Wars v podání Ubisoftu jsou v tuto chvíli pravděpodobně velmi vzdálené. Zatím neznáme ani jméno hry, natož abychom z ní viděli byť jen jediný obrázek. Dá se předpokládat, že v Massive se teď veškeré síly budou soustředit spíš na dokončování Avatara, kterého máme čekat v příštím roce na počítačích, PlayStationu 5, Xboxu Series X/S, Stadii a Luně.

Je také otázka, zda stejný tým nepracuje potají vedle nového obsahu pro The Division 2 ještě na třetím dílu. Snad si tak tvůrci najednou neukousnou příliš velké sousto. Budiž útěchou, že nedávno oznámená free-to-play odbočka The Division: Heartland vzniká ve studiu Red Storm a nějaký ten dohled či výpomoc studio Massive Entertainment snad příliš nevytíží. Nechceme totiž, aby Avatar ani Star Wars pohořeli, nemám pravdu?

Nejnovější články