Režisér Warcraftu Duncan Jones chce natočit film podle adventury Full Throttle
zdroj: tisková zpráva

Režisér Warcraftu Duncan Jones chce natočit film podle adventury Full Throttle

11. 1. 2022 13:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Režisér Duncan Jones prosí své fanoušky o pomoc – moc by chtěl, aby všichni napsali do Disney a dali společnosti vědět, že pro Disney+ touží natočit film na motivy klasické motorkářské adventury od LucasArts z roku 1995.

Full Throttle vypráví příběh Bena Throttla, vůdce motorkářského gangu obviněného z vraždy, kterou nespáchal. Adventura se podobně jako další tvorba Tima Schafera stala kultem, k jehož vyznavačům zřejmě patří i Jones. O hrách obecně tenhle režisér něco málo ví, koneckonců byl režisérem filmového Warcraftu z roku 2016, který se nepovedl tolik, jak asi hráčská obec doufala, a přesto to s adaptacemi her nevzdává. Mimo Full Throttle by si chtěl střihnout ještě film na motivy střílečky Rogue Trooper.

Motorkářskému projektu je ale poměrně oddaný, předloni už dokonce napsal první nástřel scénáře, jehož kompletní podobu si můžete přečíst zde. Děj zůstává prakticky totožný, od předlohy se příliš neliší ani většina dialogů.

Proti realizaci není ani autor původního Full Throttle, Tim Schafer dal Jonesovi symbolickou zelenou už loni, tu reálnou mu ale musí přiklepnout právě Disney, které před deseti lety koupilo celé LucasFilm včetně práv na dřívější herní tvorbu LucasArts. Tak uvidíme, jestli si s Jonesem nakonec plácnou.

Chtěli byste film podle Full Throttle vidět? A koho byste obsadili do hlavních rolí?

Nejnovější články