zavřít

Brzo se můžete zasnít, vychází sandboxová platforma Dreams

PlayStation 4 PlayStation 3 PSP VITA

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

„Nedals mi kytku na Valentýna,“ zní úryvek z textu jedné populární české písně. Pakliže vám hrozí, že na svátek všech zamilovaných nedostanete pugét, anebo ho naopak nestihnete darovat, můžete si vypomoct vycházejícím herním editorem Dreams a tu kytici tam vytvořit. Nebo závodit v tulipánových polích. Nebo vyrobit skákačku po okvětních lístcích. Nebo jít trhat fialky dynamitem. Nebo se na kytky úplně vykašlat a jít točit nezávislý film o vaření. Jak říkají sami tvůrci, kreativitě se meze nekladou!

Dreams od Media Molecule, tvůrců série LittleBigPlanet nebo Tearaway, za sebou mají poměrně náročný vývoj. Jejich beta měla původně startovat v roce 2016, nakonec se snílci do předběžného přístupu mohli dostat až před necelým rokem, nyní se nicméně snění konečně budete moct oddat naplno.

Ono taky nejde o hru v pravém slova smyslu – když už, Dreams jsou spíše kreativní platformou, respektive plnohodnotným herním editorem. Může tvořit, své výtvory sdílet a zkoušet počiny ostatních hráčů, které dále můžete modifikovat.

Vyhrát si můžete prakticky s čímkoliv od level designu, 3D modelů a podmínkového programování přes textury, různé modifikátory úrovní až po hudbu a zvuky. Tvořit nemusíte jen hry, ale klidně i filmy, písničky nebo obrazy, které pak můžete poskytnout k použití dalším hráčům. Zkrátka přispět tím, co konkrétně vám jde nejlépe a na virtuálním hřišti si hrát společně.

To všechno se děje za použití gamepadu. Malovat s DualShockem je rozhodně výzva, ale podle obrázků s ním lze vytvořit jak roztomilou hopsačku s medvídky mezi makronkami, tak ponurou noirovou detektivku.

Dreams zdroj: Media Molecule   Dreams zdroj: Media Molecule

„Hra“ obsahuje i příběhový režim, který na délce dvou až tří hodin představuje základní tutoriál. Už nyní navíc můžete v rámci early accessu brouzdat tisícovkami uživatelsky vytvořených hříček, do některých z nich se můžete pustit i s kamarády v kooperativním multiplayeru.

Dreams vycházejí 14. února 2020 exkluzivně pro PlayStation 4. V následujících měsících pak Media Molecule plánují přidat třeba podporu pro PSVR nebo online multiplayer. Celkově prý mají se svou platformou plány na příštích deset let, pokud se u hráčů dostatečně uchytí.

Tagy: sandbox editor

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.