zavřít

Retro GamesPlay – hrajeme plošinovku Heart of Darkness

Windows Game Boy Advance MAC PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když tvůrce kultovní hry oznámí, že pracuje na novém projektu, jsou z toho všichni na větvi a těší se. Jenže, uplyne první rok, druhý rok, třetí rok a zájem opadá. Vrší se pochybnosti, technologie se posouvá rapidním tempem dál, a projekt stále nikde. A když konečně vyjde, je na něm znát, že zaspal dobu, i když se mu určité kvality nedají upřít. A přesně tohle všechno sedí na hopsačku Heart of Darkness od tvůrce Another World Érica Chahiho, kterou si předvedeme v dnešním retru.

Heart of Darkness je hopsačka o chlapci Andym, který překonává celou řadu nebezpečí, aby našel svého pejska Whiskyho. Hra měla původně vynikat svou grafikou a filmovými sekvencemi, ale když vyšla, působila už graficky zastarale. Není divu, když měla nejdříve vyjít pro 3DO, pak pro Sega Saturn, ale obě konzole v průběhu vývoje stačily komerčně zemřít. Nakonec tedy hra vyšla na PlayStation a PC. Naštěstí se navzdory zastaralému vzhledu pořád výborně hrála, přestože byla obtížná jako …inu jako pes. A tvůrci si to moc dobře uvědomovali, proto ve hře narazíte na spoustu dosti drastických smrtelných scének, jak se můžete přesvědčit v našem videu.

Tagy: retro plošinovka gamesplay

Zdroje: vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.