zavřít

Retro GamesPlay: hrajeme plošinovku Heart of Darkness

PC Game Boy Advance MAC PSOne

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Když tvůrce kultovní hry oznámí, že pracuje na novém projektu, jsou z toho všichni na větvi a těší se. Jenže, uplyne první rok, druhý rok, třetí rok a zájem opadá. Vrší se pochybnosti, technologie se posouvá rapidním tempem dál, a projekt stále nikde. A když konečně vyjde, je na něm znát, že zaspal dobu, i když se mu určité kvality nedají upřít. A přesně tohle všechno sedí na hopsačku Heart of Darkness od tvůrce Another World Érica Chahiho, kterou si předvedeme v dnešním retru.

Heart of Darkness je hopsačka o chlapci Andym, který překonává celou řadu nebezpečí, aby našel svého pejska Whiskyho. Hra měla původně vynikat svou grafikou a filmovými sekvencemi, ale když vyšla, působila už graficky zastarale. Není divu, když měla nejdříve vyjít pro 3DO, pak pro Sega Saturn, ale obě konzole v průběhu vývoje stačily komerčně zemřít. Nakonec tedy hra vyšla na PlayStation a PC. Naštěstí se navzdory zastaralému vzhledu pořád výborně hrála, přestože byla obtížná jako …inu jako pes. A tvůrci si to moc dobře uvědomovali, proto ve hře narazíte na spoustu dosti drastických smrtelných scének, jak se můžete přesvědčit v našem videu.

Tagy: retro plošinovka gamesplay

Zdroje: vlastní

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.