zavřít

Fumito Ueda hovoří o The Last Guardian

PlayStation 3

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Sotva jsme s Davidem Cagem načali téma emocí ve hrách, Fumito Ueda nám v interview hned předvádí, o čem Cage hovořil. Záběry z Last Guardian jsou skutečně krásné a hlavně i beze slov velmi emocionálně bohaté. Ačkoliv je hra založená na puzzlech a ovládání neovladatelného obřího štěněčího gryfa, Trica, tím hlavním na čem bude jistě stavět, bude vztah chlapce a zvířete. Ueda proto hovoří o tom, jak důležité je propůjčit Tricovi emoce pomocí očí i celkových pohybů. A funguje to.

Od prvních záběrů je jasné, že vztah mezi postavami nebude jen záležitostí konstatování, ale skutečného cítění. Hratelnost asi nezůstane pozadu, pokud vyjde sázka na Tricovu obtížnou zvladatelnost, čeká na nás asi výjimečná hra. Možná bychom si ji mohli vyzkoušet už na jaře, kdy má vyjít HD remake Ico a Shadow of the Colossus. Ueda zvažuje vydání dema pro Last Guardiana společně s těmito remaky klasik. Na to, jak obě klasiky, tedy jejich remaky (přibližně) vypadají, se můžete podívat na záběrech uvnitř článku.

ICO

Shadow of the Colossus

Tagy: puzzle logická

Zdroje: VG247

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.