Fanouškovský film k Cyberpunku 2077 pomalu dosahuje hollywoodské úrovně

12. 5. 2020 16:44 | Video | autor: Alžběta Trojanová |

Máte pocit, že jste o Cyberpunku neslyšeli už celých 20 minut? V pohodě! My vás podržíme! Tentokrát ovšem není řeč o tom, že si můžete určit velikost vlastních genitálií nebo jak brutální hra to bude. Místo toho tu máme fanouškovský film. Než ale protočíte oči v očekávání špatných hereckých výkonů a mizerné kamery, doporučujeme se podívat na vyšlý teaser. Tohle totiž stojí za zhlédnutí.  

Film režíruje Vi-Dan Tran, což není žádný amatér. Pracoval jako kaskadér například na Into the Badlands, chystaném marvelovském kousku Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings nebo na nové Duně.

Sám už dříve režíroval i několik krátkých videí, což není nic překvapivého. Kaskadérští koordinátoři často fungují jako samostatná jednotka a jejich práce sama o sobě připomíná režii. Není se tak čemu divit, že jsme se poslední dobou dočkali hned několika filmů pod taktovkou kaskadérů (ať už jde o třeba o legendárního Johna Wicka, nebo nedávno vyšlý Extraction).

fanfilm_program_phoenix zdroj: Phoenix Program

Vi-Dan Tran skvěle dokázal vystihnout atmosféru chystané hry. Svoji zásluhu na tom má i řada cosplayerů, kteří se natáčení zúčastnili. Hlavního hrdinu V ztvárnil švýcarský cosplayer a vítěz řady soutěží StylouzCosplay, postavu Keanu Reevese, Johnyho Silverhanda, převzal zase Maul Cosplay.

Ten sám má na svém triku oficiální cosplay verzi V, která je naprosto úžasná. Jak ale zmínil na Instagramu, v roli Johnyho se cítí mnohem lépe. Na druhou stranu, ruku na srdce, jeho verze Johnyho Silverhanda je trochu na hranici „tísnivého údolí“. I tak ale klobouk dolů. Teaser je bezpochyby stylový.  

fanfilm_program_phoenix zdroj: Phoenix Program

Takže kdy se dočkáme celého filmu a ne jen krátké ukázky? No, to je otázka. Natáčení totiž zastavil Covid-19. Jakmile se ale věci vrátí zpátky do normálu, tvůrci slibují rychle všechno dodělat.

Do té doby si můžete zkrátit čas jinými fan filmy. Doporučuju třeba takový filmeček k Uncharted s Nathanem Fillionem nebo legendární Portal No Escape – film, který svému tvůrci, Danu Trachtenbergovi, dohodil režírování filmu 10 Cloverfield Lane.

 

Nejnovější články