zavřít

Už i Sony pracuje na hrách pro další generaci konzolí

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Vypadá to, jako by snad všichni čekali oznámení další generace konzolí už na letošní E3, ale Sony i Microsoft si to na poslední chvíli rozmyslely. Hry pro next gen už vystrkují růžky ze všech možných koutů a teď jejich existenci potvrdila i samotná Sony. Konkrétně Scott Rohde, který má v Sony na starosti senior viceprezidentování. Ten se nesnažil kolem položené otázky ani nijak tančit a rovnou řekl, že “každý na Zemi samozřejmě ví, že hry na next gen jsou už ve vývoji.” Proč se next genu teda Sony na tiskovce nevěnovala trochu víc? Prý to ještě letos není tak důležité a svůj prostor na pódiu by si údajně zasloužilo několik dalších her, na které se vůbec nedostalo.

Web VG247 pak má z nějakých zdrojů, že všichni (Microsoft, vydavatelé, vývojáři...) očekávají, že nový Xbox vyjde ke konci příštího roku. Sony by se pak se svou novou mašinkou měla dostat na trh údajně na začátku roku 2014. To dobou už bude na trhu přes rok Wii U, což ale Sony nijak extra netrápí, jak řekl Rohde Joystiqu. Sony má podle něj naprosto jasnou vizi co s next genem a tuto vizi chtějí naplnit.

Spíš to vypadá, že Wii U nebere ani Sony, ani Microsoft, jako svého konkurenta. Není divu - Wiičko mířilo primárně na zpočátku hodně odlišné publikum a tak pro Xbox nebo PlayStation nepředstavovalo žádnou velkou hrozbu. Wii U se sice snaží mířit i na tradiční hráče, ale zatím v tom není úplně přesvědčivé. Nebo to spíše vypadá, že tradiční ("hardcore") hráči se spíš těší na nové krabičky od MS a Sony, než na nové Wii U.

Tagy: next gen

Zdroje: VG247,Joystiq,GameTrailers

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.