zavřít

Rockstar na Agentovi pro Sony pořád očividně pracuje

PlayStation 4 PlayStation 3

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Jakkoliv by mohla situace s Agentem připomínat třeba Duke Nukem Forever, bude to celé asi mnohem bližší nedávnému příběhu s Aliens: Colonial Marines. V případě střílečky s vetřelci to bylo totiž tak, že SEGA hru oznámila hned poté, co se podepsaly smlouvy. Gearbox (ani TimeGate) na hře v tu chvíli ještě ani nezačali dělat a už jí byla plná média. Pak se čekalo zbytečně dlouho. Na mysl mi přichází také Bioshock na PS Vita - velkolepé oznámení na E3 a před pár měsíci vyšlo najevo, že nejsou vlastně ještě ani podepsané smlouvy. S Agentem od Rockstaru to bude asi nějak podobně. Dlouho jsme o něm nic neslyšeli, ale teď to vypadá, že se na hře přece jenom pracuje.

Zmínka o tom, že Agent je v aktivním vývoji, se totiž objevila v životopisu jistého Jona Younga. Ten v Rockstaru podle svého CV na LinkedInu zastává pozici “research video editor” a pracuje tam už osm let. Ptáte se, co takový výzkumný video editor vlastně dělá? Inu, zkoumá a dělá z toho videa. Prohrabuje se archívy, internetem, filmy, televizí, dokumenty, sestříhá z toho buď krátká nebo dlouhá videa, dá to na DVD a jde s tím do Rockstaru. Tam se na to podívají kreativní týmy, kterým má Youngova práce pomoct v nasosání té správné dobové atmosféry.

Young zpracovával výzkumné materiály pro Grand Thevt Auto IV, Midnight Club Los Angeles, Red Dead Redemption a Max Payne 3. V současné době se podílí také na “mnoha” projektech, které jsou ve vývoji. Z těch mnoha jmenuje jen dva: Grand Theft Auto V a právě Agenta. Což jsou v tuto chvíli v podstatě jediné dvě hry od Rockstaru ve vývoji, o kterých se oficiálně ví. Vzhledem k tomu, že Agent by se měl odehrávat někdy během studené války a měl by být o špionech, má Young jistě co dělat - dobových materiálů ze 70. let bude spousta.

Agenta jsme vlastně nikdy neviděli. Jack Tretton ho oznámil na E3 v roce 2009 s tím, že to bude exkluzivita pro PlayStation 3. Od té doby ani vidu, ani slechu. Jen v roce 2011 potvrdil Strauss Zelnick, šéf Take-Two, že Agent je pořád ve vývoji. Když se Trettona někdo zeptal na Agenta v rozhovorech, tak se vykrucoval a odkazoval dotazujícího na Rockstar. Možná se tak na Agentovi opravdu začalo pracovat až po oznámení, kdy to Sony nevydržela a hned po podepsání smlouvy musela hru oznámit na E3. Jen se ale nabízí otázka, jestli bude Agent vůbec ještě pro PlayStation 3, když vyjde čtyřka za pár měsíců?

Tagy: akční historická 3rd person

Zdroje: Kotaku,LinkedIn

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.