Nejprodávanější hry srpna na Xzone a v JRC
zdroj: Archiv

Nejprodávanější hry srpna na Xzone a v JRC

18. 9. 2007 16:16 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

V nejslabším měsíci roku byl World of Warcraft konečně sesazen a nemá to na svědomí BioShock. + 10 NEJOČEKÁVANĚJŚÍCH HER PODZIMU

Srpen byl, co se počtu novinek týče, zatím nejslabším měsícem roku a i přesto se stihl v žebříčku PC her za plnou cenu udát souboj dvou velkých novinek - Two Worlds (aktualizovaná verze se zásadním patchem, Hypermaxu) a BioShock (Cenega). I když z dlouhodobého hlediska je vítěz již jasný, v měsíci srpnu to nečekaně vyhrálo fantasy RPG Two Worlds. Těžilo jak z dřívějšího zahájení prodeje na začátku měsíce (BioShock vyšel až koncem srpna), tak z toho, že zájem zákazníků o konkurenční hru byl roztříštěn mezi standardní a sběratelskou PC edici.
Zajímavé také je, že po dlouhé době se podařilo (konečně :) posunout stálice World od Warcraft a jeho datadisk z prvních míst žebříčku o kousek níže. Na dlouho to ale nevydrží, Blizzard chystá útok ve formě Battlechest edice základní hry a datadisku v jednom. Radost ze srpna jinak může mít Cenega, která obsadila díky BioShocku tři pozice v žebříčku, což se jí zatím, od doby co jsou prodeje sledovány, nepovedlo. Další dva přední distributoři CD Projekt a EA ČR mají také shodně po třech příčkách.

Zvětšit zdroj: Archiv
o způsobu kompilace tohoto žebříčku zde

Mezi budgetovými tituly za nižší cenu v srpnu nezůstal kámen na kameni a oproti červenci vyskočili na první příčky zlevnění Call of Duty 2 a Half-Life 2 GOTY. Do žebříčku se probojovala i jedna novinka Bus Driver od US Action. Oproti tomu tři novinky od CD Projektu v edici Nová eXtra Klasika z druhé poloviny srpna zatím do pořadí hitparády nijak nepromluvily.

Oči nejen všech prodejců jsou teď již upínány na podzimní sezonu, kdy vydavatelé začínají vypouštět jeden silnější titul za druhým. Již teď je jisté, že v zářijovém žebříčku se slušně umístí dva EA hity: datadisk The Sims 2: Šťastnou cestu a Medal of Honor: Airborne. Hry od CD Projektu World in Conflict a datadisk Medieval II: Total War Kingdoms na tom nebudou o nic hůře. Koncem měsíce nás také čekají nové ročníky NHL & FIFA a snad k nám stihne přijít i dlouho očekávaná multiplayerovka Enemy Territory: Quake Wars.

Závěrem přikládáme žebříček deseti aktuálně nejočekávanějších (nejvíce předobjednávaných) her na Xzone.cz:
  1. Zaklínač (konec října)
  2. Crysis (listopad)
  3. World of Warcraft: Wrath of the Lich King (zima/jaro?)
  4. StarCraft II (konec 2008?)
  5. The Orange Box - HL2EP2 + TF2 + Portal (půlka října)
  6. Brothers in Arms 3: Hells Highway (listopad)
  7. World in Conflict (20.9.)
  8. Assassins Creed (listopad)
  9. Heroes of Might and Magic V: Tribes of the East (říjen)
  10. Call of Duty 4: Modern Warfare (listopad)
zdroj: PR

jd

Nejnovější články