zavřít

Jak si zkrátit dlouhé chvíle v karanténě? Nezávislí vývojáři nabízejí 40 her k vyzkoušení

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Letošní Game Developers Conference v San Franciscu byla kvůli epidemii COVID-19 odložena na neurčito, herní firmy se ale ve většině případů rozhodly s oznámeními nečekat a vyhlásit je prostřednictvím jiných kanálů. Třeba na pultech největšího virtuálního herního obchodu a rovnou skrz hratelná dema, jako to udělá skupina nezávislých herních tvůrců a třeba vám tím ukrátí dlouhé chvíle v sociální izolaci.

zdroj: Steam

Už jsme se coby náhrady za Game Developers Conference dočkali kompletních hardwarových specifikací Xbox Series X, dnes večer je bude následovat PlayStation 5 a taky více než 40 her, jejichž dema vyjdou v rámci Steam Game Festivalu.

Posun GDC 2020 totiž zásadně neohrožuje velké ryby herního průmyslu, jako spíš nezávislé vývojáře, kterým organizátoři sice vrátili peníze za vstupenku na samotnou konferenci, náklady na ubytování a dopravu jsou pro ně ale často nenávratně utopené.

Jelikož na podobné akce a výstavy malá studia spoléhají, respektive doufají, že si jich na nich někdo všimne, rozhodlo se Valve ve spolupráci s moderátorem Geoffem Keighleym uspořádat přehlídku nezávislých titulů alespoň virtuálně.

V jarní edici Steam Game Festivalu tedy naleznete přes 40 nových i dříve oznámených titulů z indie scény, které měly zazářit na GDC, ale jaksi nedostaly příležitost. Festival her se na stránkách největšího digitálního herního obchodu koná podruhé – první pokus doprovázel prosincové The Game Awards se zhruba desítkou dem, na jejichž vyzkoušení jste měli dva dny. Tentokrát bude i o něco delší, na Steamu začíná úderem dnešní 18. hodiny a potrvá do 23. března.

Tagy: festival steam

Zdroje: Twitter,Steam

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.