Březnové recenze na Games.cz: No žádná sláva…
zdroj: Vlastní foto autora

Březnové recenze na Games.cz: No žádná sláva…

5. 4. 2022 15:32 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Celkem 11 březnových her si od nás vysloužilo recenzi a jejich hodnocení obsahuje všechna čísla na škále od 3 do 9 bodů. Obecně se ale dá říct, že březen byl co do kvality velmi studenou sprškou po nabitém únoru a jeho vysoce kvalitních kouscích. Aby vám žádná z recenzí neunikla, najdete je všechny v seznamu níže.

Gran Turismo 7 – 8/10

„Gran Turismo 7 se stále tvrdohlavě drží starých zvyků a moc nového nepřináší, už vůbec ne v grafice. Jeho láska k automobilům vás ale vrátí do dětství, budete chtít sesbírat všechny ty naleštěné angličáky, se kterými je díky roky pilovanému jízdnímu modelu obrovská radost závodit. GT 7 je robustní balíček obsahující vedle výborné kariéry velkou spoustu dalších aktivit a není pochyb o tom, že vám vydrží klidně i na několik let. Jen mu musíte odpustit pár kostlivců ve skříni,“ hodnotí návrat slavných závodů Patrik Hajda.

zdroj: vlastní video redakce

RICO London – 3/10

„Rico London chce být klasickou béčkovou střílečkou, kterou ale sráží špatně nastavená obtížnost, technické chyby a ubíjející, nudné opakování toho samého pořád dokola,“ zoufá si Zbyněk Povolný.

zdroj: Ground Shatter

Lost Ark – 7/10

„Akční MMORPG s překrásným a rozmanitým prostředím, propracovaným bojem a výborným PvE obsahem. Jen škoda urputné snahy všechno zamykat za denní příděl a náhodu,“ povzdechuje si Jan Slavík v recenzi nejpopulárnější novinky roku.

zdroj: vlastní video redakce

Triangle Strategy – 9/10

„Vynikající příběhové JRPG, které spojuje HD-2D styl grafiky s povedeným soubojovým systémem a ideálním nastavením obtížnosti. U Triangle Strategy vás udrží nejen bitvy, ale také příběh a vaše role v něm, která se může, vzhledem k několika možným koncům, hodně lišit,“ rozplývá se nad novým japonským RPG Aleš Smutný.

zdroj: Square Enix

Babylon's Fall – 4/10

„Po zlaté éře studia PlatinumGames přichází jeho (snad jen dočasný) pád. Nezbývá než doufat, že se z nepovedeného pokusu o vlastní live service hru tvůrci oklepou a vrátí do starých, skvěle vyježděných kolejí. Babylon’s Fall sice umí jakžtakž zabavit souboji, ale jinak dělá jednu chybu za druhou, hráče trápí, nudí a zdržuje,“ neskrývá své zklamání nad tragickým selháním Patrik Hajda.

zdroj: Square Enix

Assassin's Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök – 5/10

„Naprosto standardní a konzervativní přídavek, který má vše, co byste čekali: Tuny bodů k vyzobávání na mapě, pár nových zbraní a zbrojí – plus zajímavou mechaniku vysávání schopností z padlých nepřátel, se kterou si ale hra neumí poradit. Hratelnost, která se zajídala už před rokem, se nemění. Dokonce i nový mýtický svět trpaslíků a alfů je bez výraznější invence,“ soudí o dalším výletu Vikingů Jakub Malchárek.

zdroj: Ubisoft

Syberia: The World Before – 8/10

„Syberia: The World Before neopakuje jedinou chybu svého zpackaného předchůdce. Staré dobré a spolehlivé ovládání myší je zpět, 3D kulisy s překrásnou architekturou a všudypřítomnými automatony vypadají líp než kdy dřív, postavy jsou živé a jejich vývoj poutavý. Příběh si dává pořádně načas, ale nakonec je uchvacující. Do této Syberie stojí za to zavítat,“ slibuje o čtvrtém příběhu Kate Walker Patrik Hajda.

zdroj: Microids

Ghostwire: Tokyo – 6/10

„Atmosférická, ale jednotvárná výprava za záchranou Tokia udělá největší radost nadšencům do mytologie a východních náboženství. Mimo interaktivních mýtů ale spíš nudí. Příběh je hloupoučký, v magických soubojích chybí jakákoliv výzva či zadostiučinění a otevřený svět vyplňuje obsah obkreslený přes kopírák,“ říká na konto dlouho očekávané hororové akce Šárka Tmějová.

zdroj: vlastní video redakce

Kirby and the Forgotten Land – 7/10

„Kirby nepřekročil vlastní stín a Forgotten Land je určen výhradně pro děti a jejich rodiče, případně pro nenáročné hračičky. Na tom ovšem není nic špatného,“ míní o další hře od Nintenda Pavel Makal.

zdroj: Nintendo

Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin – 6/10

„Akční RPG s kvalitním soubojákem, bohatými možnostmi při tvorbě hrdinské třídy, ale také žalostně špatným příběhem, nudným lootem, zastaralým designem a nepěknou grafikou. Bitky jsou zábavné a vyložená ztráta času se tudíž nekoná, ale k dispozici je i mnoho celkově kvalitnějších her,“ varuje před novou odbočkou FFka Jan Slavík.

zdroj: Koei Tecmo

Black Geyser: Couriers of Darkness – 6/10

„Autentický návrat do zlaté éry izometrických RPG. Z Black Geyser přímo sálá nostalgie a velká láska, se kterou vývojáři toto dílo stvořili. Bohužel současný stav hry lze jen těžko považovat za finální produkt. Výlet do světa Yerengalu zakopává o technické problémy, chybějící obsah a nedodělané systémy,“ posteskuje si Jakub Malchárek nad nenaplněným potenciálem oldschoolového RPG.

zdroj: V Publishing

Nejnovější články