zavřít

Pokračování Prince of Persia na cestě

- Preview autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

UbiSoft, který je sedmým největším vydavatelem v USA a dvojkou až šestkou v Evropě, se pochlubil, že za podzimně-vánoční sezónu zaznamenal nárůst tržeb o 30 milionů euro (o 20%) oproti stejnému období loňského roku.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv Lví podíl na tom mají xboxová verze Rainbow Six 3 (1,3 mil.) a zejména titul Prince of Persia: Sands of Time, kterého se celosvětově prodaly 2 miliony kusů. Bylo by samozřejmě hříchem takový úspěch nevyužít a proto dnes UbiSoft oficiálně potvrdil, že připravuje další díl této third-person akce o neohroženém hrdinovi z Blízkého východu. Žádné bližší informace zatím nejsou k dispozici, ale je velmi pravděpodobné, že by hra mohla vyjít pro PC i konzole koncem letošního roku.

Stejný vydavatel také přiznal, že se oproti plánům prodalo méně kusů XIII a Beyond Good & Evil, což zdůvodnil velkou konkurencí na trhu a tím, že se jedná o nové a ještě nepříliš známé herní série (brandy). Na tom tratil asi 10 milionů euro a dalších třicet na odkladu očekávané dojné krávy (Splinter Cell: Pandora Tomorrow) na březen. UbiSoft se ve finanční zprávě před investory obhajuje tvrzením, že údajně oba výše uvedené akční tituly intenzivně propagoval, ale jak již zaznělo v našem , opak byl pravdou. Beyond Good & Evil proto muselo být v Americe zlevněno ze 40 na pouhých 20 dolarů a tento trend nyní naštěstí doputoval i na Tiscali GameShop, kde jsme cenu zvýhodnili na 799 Kč (jinde 999-1199 Kč). Celé to však ve výsledku bude mít za následek, že se zřejmě v budoucnosti nesetkáme s pokračováním povedeného B≥ a že byly notně sníženy šance na vznik podobných her s neotřelým námětem.

zdroj: GameSpot

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.