Nové video z Dawn of War III vysvětlují fungování krytu a další detaily
zdroj: Archiv

Nové video z Dawn of War III vysvětlují fungování krytu a další detaily

8. 7. 2016 10:19 | Preview | autor: Aleš Smutný |

Ačkoliv se nové video z Warhammer 40,000: Dawn of War III věnuje zcela totožné misi, jakou jsme viděli minule, obsahově je mnohem obsáhlejší. V první řadě za to může fakt, že designér hry se snaží ukázat jednotlivé prvky přímo hráčům, přičemž poznamenává i řadu detailů, které v prezentaci pro média nezmínil. Plus je zde přítomný HUD, který dělá pro celkový vizuální dojem ze hry divy. Pořád ale jde o speciální E3 misi, která vznikla s cílem ukázat jednotlivé herní prvky, Eldaři jsou v ní schválně slabí a průchod je relativně jednoduchý.

To nejdůležitější z novinek je vysvětlení krytu. Už od oznámení víme, že systém krytí bude fungovat jinak, nebude v různých stupních kvality. Ve videu je vidět, že kryt, alespoň v této misi, má podobu energetické bubliny, která kryje jednotky před střelbou, dokud se štít nevyčerpá. Nekryje ale před útokem na blízko, takže se často vyplatí spíš, než ostřelovat soupeřův štít, poslat svoje jednotky na blízko, které obránce zlikvidují a následně požívají výhod krytu ony. Štít asi budou umět vytvořit jen některé jednotky, za mariňáky zdá se tactical marines.

Video vysvětluje, že důvod, proč eldarské tanky šly tak rychle k zemi, jsou v tomto případě devastátoři s lascannony, kteří jsou sice proti vozidlům a obecně na dálku efektivní, ale pro změnu zranitelní na blízko. Díky HUDu je i vidět, že ani Angelos nemá nevyčerpatelný počet životů, takže s ním nepůjde neustále vybíjet hejna běžných jednotek soupeře.

zdroj: Archiv

Ostatně, při představení hry se hovořilo o tom, že střety mezi dvěma armádami zlomí elitní jednotky, přičemž ty běžné se drží víceméně v šachu. Tady je naopak ukázáno, že půjde i odlišný postup – Angelos na sebe upoutá palbu protivníka, zatímco řadoví mariňáci využívají toho, že si jich nikdo nevšímá a decimují soupeře. Roli předsunuté jednotky zjevně může plnit i Imperial Knight, který je zde daný pro efekt, jinak prý půjde o jednotku do hodně pozdní fáze hry. Milé překvapení je, že v něm tentokrát nesedí pilot, ale pilotka jménem Solaria.

Jak už bylo řečeno, v misi je vše zjednodušené, aby odsýpala. Zatímco v normální hře budete základnu stavět postupně, tady vám spadne celá z nebes a ještě s ní i jednotky, které jsou potřeba pro další postup. Ve hře si budete pečlivě volit jakou budovu postavit a jaké jednotky vyrobit. Z orbity si ale budete moci „objednat“ i shození drop podů s konkrétní specializací mariňáků nebo rovnou dreadnoughty. Vysvětlená byla i funkce paprsku z lodi Dauntless. Ten přímo ovládáte a při zásahu cizích jednotek sílí, ale zpomaluje se. Protivník tak může teoreticky hodit paprsku do cesty hodně laciných jednotek, čímž pohyb prakticky zastaví a jeho elitní vojáci budou ušetřeni. Hádám, že tohle bude spíše taktika pro Orky...

Celkově video opravdu hodně vysvětlilo a nastínilo, jaký styl hry budou mít. Dawn of War III z něj působí taktičtěji, než z prvních videí z E3, protože jej neustále komentuje designér hry s vědomím, že mluví k cílové skupině hráčů. Kdy hra vyjde zatím nevíme, dá se ale čekat, že příští rok.

zdroj: Archiv

Nejnovější články