zavřít

V surreálné adventuře Essence se vydáte na výpravu mimo čas a prostor

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Oznámení autor: Adam Homola Komentáře: 0

Essence: The Resurrection zbývají na Kickstarteru necelé dva týdny a k cílovým patnácti tisícům euro mají vývojáři z One Vision Games blízko. Zájemcům nabízejí surreální explorativní adventuru, zasazenou do různých snových světů Essence. Objevíte se v nich v roli postavy, která se vzbudí, začne je prozkoumávat, ale nic si nepamatuje.

Světy čekají na váš návrat až příliš dlouho a v průběhu hraní se postupným vzpomínáním dostanete nejen k odhalení vlastní minulosti, ale i k pravdě o existenci všeho okolo. Vedle klidného prozkoumávání různých světů ale musíte sbírat i ztracené fragmenty a objevovat všelijaká skrytá místa.

Právě objevování a chození by mělo být ve výsledku zajímavé a neotřelé, čehož chtějí vývojáři dosáhnout pomocí velké variability jednotlivých prvků. Co svět, to odlišné prostředí a barvy, ale lišit se má také interakce s prostředím a hratelnost. Herní příběh má spojovat všechny světy do jedné jasné linky s tím, že vaším hlavním cílem je zjistit, co se vlastně stalo v minulosti, potažmo jak to opravit.

Essence - The Resurrection

Koncept hry je sice pořád mírně zastřený, ale cílovou skupinu podobné explorativní adventury bez pochyby mají, jak ostatně dokazují backeři projektu. Pokud se kickstarterová kampaň podaří, měli bychom se dočkat Essence: The Resurrection ještě letos ve verzích pro Windows, Mac a Linux. A pokud klapnou i dodatečné cíle, zahrajeme si titul i na PlayStation 4, Xbox One, potažmo VR.

Tagy: adventura explorativní adventura

Zdroje: Kickstarter

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.