zavřít

Tim Schafer může slavit - 3,3 milionů dolarů na vývoj Psychonauts 2 se podařilo vybrat

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux

- Oznámení autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Slibný start crowdfundingové kampaně Psychonauts 2 budil dojem, že k jejímu úspěšnému dokončení dojde záhy po startu (během pár hodin se vybralo 770 tisíc dolarů), nakonec však Tim Schafer a jeho studio Double Fine pokořili požadovanou hranici 3,3 milionů dolarů až o měsíc později. Ačkoliv prodeje původní hry nebyly nijak hvězdné, kolem titulu se vytvořila takřka kultovní aura.

Celkové prodeje prvního dílu se sice dle posledních oficiálních údajů zastavily na 1,7 milionech, dvě třetiny z toho se však prodaly až v druhé pětiletce začínající rokem 2010, jak se další a další hráči připojovali ke skupince nadšených fanoušků. Nutno říci, že nemalá část z nich si hru pořídila až za zlomek ceny ve slevových akcích v rámci Humble Bundle. Ačkoliv pozdní nárůst status hry jako finančně neúspěšné nezachránil, postupem času se začaly množit otázky, zda Schafer nebude vytvářet dvojku.

Je nad slunce jasné, že právě z tohoto se Double Fine pokusí vytěžit maximum při další propagaci, což už ostatně využili při spuštění kampaně. Své o tom vypovídá humorná prezentace na investorském serveru Fig.co a dosavadní informace o hře. Samotný příběh pak začne tam, kde useknutý konec jedničky skončil a Raz a jeho parta se vydává do sídla Psychonautů, ve kterém probíhá mocenský boj.

Ačkoliv bylo už nějakou dobu skoro jasné, že nakonec peníze na projekt přitečou včas, Tim Schafer a jeho tým ve videu  níže nadšeně děkují podpoře komunity a konstatují, že každý další vybraný dolar samozřejmě slibují dodat na další vývoj. Samotné studio Double Fine Productions pak slibuje přispět na vývoj stejnou částkou, jakou požadují na serveru Fig.co, vedle toho však vývoj zaštítí ještě minimálně jeden velký investor, neboť vývoj hry prý spolkne 10 – 13,5 milionů dolarů.

Tagy: mozek psychologie akční adventura third person

Zdroje: Game Informer, Eurogamer.net,Fig.co

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.