zavřít

Olomoucký festival AFO od pátku do neděle o hrách

Windows

- Oznámení autor: Ladislav Loukota Komentáře: 0

Před pár týdny jste si u nás mohli přečíst o letošním ročníku festivalu dokumentárních filmů Academia Film Olomouc, totiž že jeho součást bude i menší blok o hrách. AFO je momentálně v plném průběhu (právě v tuto chvíli na něm třeba mluví Elise Andrew, paní spravující skvělou facebookovou stránku I Fucking Love Science), přičemž tři herní dokumenty z programového bloku Fenomén: Videohry bude promítat od zítřka až do neděle.

Máte-li cestu Olomoucí, v pátek od 17:30 bude v kině Metropol k vidění Indie Game: The Movie, u něhož bude navíc hostem Martin Vaňo, designér Arma 3.

V sobotu pak od 17:00 dojde v budově olomouckého Konviktu ve Filmovém sálu k promítnutí Tetris: srdečné pozdravy z Ruska. Což bude spíše retro záležitost. Zde bude hostem herní čerstvý teoretik Silvester Buček z MU Game Studies.

A konečně v neděli od 14:00 opět ve Filmovém sále na Konviktu bude k shlédnutí dokument Zlatokopové zabývající se gold-farmingem v onlinovkách. Protože v neděli se nedělá, projekce se obejde bez hosta.

Sečteno podtrženo – Indie Game: The Movie na plátně, lidi! Akreditace na AFO je zdarma, pro výjimečně vysokou poptávku mezi regionálními hipstery však na filmy dojděte raději dřív. Kromě dokumentů si rovněž v přízemí Konviktu můžete zahrát české nezávislé hry, nebo konec konců i doplnit dokumenty z jiných vědních oborů. A pokud se vám přesto nepoštěstí, zajímavosti z herních projekcí shrne alespoň pozdější očitý report autora těchto řádků.

Tagy: dokument

Zdroje: Academia Film Olomouc

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.