zavřít

Hráči Sony přesvědčili, aby se zasadila o vydání Yakuza 5 a Persona 5 na Západě

PlayStation 4 PlayStation 3

- Oznámení autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Fanoušci echtovních japonských her na v Evropě a USA mají v těchto měsících důvod k radosti. Nejen, že na PS Vita vychází stále více lokalizovaných titulů, ale chystají se i další pecky, u kterých je vydání anglické verze vždycky velkou loterií. Patří mezi ně čerstvě i dva roky stará Yakuza 5 nebo chystaná Persona 5.

V případě Persona 5 není oznámení verze pro EU a US trhy překvapivé, protože čtyřka se dobře prodávala, hlavně v Golden verzi na PS Vita. Na hře pracuje z velké části tým, který stojí za předchozími díly, včetně designéra postav Šigenory Sedžimy a skladatele Šodži Megura. V čele šéfa vývoje pak stojí Kacuro Hašino.

Základním tématem Persona 5 je svoboda a její význam pro jednotlivé hrdiny, zvláště v kontextu pastí moderního světa a života. Zatímco u trojky byla barevným letimotivem modrá a u čtyřky žlutá, Persona 5 zvolila červenou. Kdy přesně hra vyjde sice není jasné, ale už víme, že se objeví na PlayStation 3 a PlayStation 4.

Pátý dál série Yakuza díl, který na Západě vyjde dva roky po vydání v Japonsku, vychází z děje předchozích her a hlavním hrdinou je stále Kazuma Kirjú. Schyluje se k válce dvou zločineckých organizací a tentokrát se podíváte do několika měst najednou. Kromě obligátního Tokia třeba do Sappora či Nagoye.

Yakuza 5 vyjde v roce 2015 na PS3 a bylo by hezké, kdyby na Západě vyšel i letošní spin-off z PS Vita s názvem Yakuza Ishin!, který hráče zavádí do Japonska 19. století.

Tagy: akční RPG

Zdroje: tisková zpráva,All Games Beta,GamesHQMedia

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.