zavřít

Film Uncharted opět střídá režiséra. Kdo bude sedmý v pořadí?

PlayStation 4

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

My se toho filmového Nathana Draka snad nikdy nedočkáme. Nabízí se samozřejmě otázka, zda vůbec máme stát o filmovou adaptaci videohry. Sami víte, jak to s nimi dopadá. A v tomto případě si na tvorbě filmu vylámalo zuby už šest režisérů. Jestli tohle někdy vznikne a bude to víc než průměr, tak to bude zázrak.

Na filmové adaptaci herní série Uncharted se pracuje už od roku 2009 a rozhodně to nejde jako po másle. Dře to a skřípe víc než nenamazané dveře od sklepa v béčkových hororech. Jako první se v roce 2010 chopil kormidla režisér David O. Russel (Tři králové). Nevydržel. Otěží se po něm chopil Neil Burger (Všemocný). Nevydržel. Třetí byl Seth Gordon (Šéfové na zabití). Nevydržel.

To samé platí i o čtvrtém Shawnovi Levym (Ocelová pěst), pátém Danovi Trachtenbergovi (Ulice Cloverfield 10) a šestém a zatím posledním Travisi Knightovi (Kubo a kouzelný meč). Travis Knight opustil projekt před pár dny poté, co už dál nesnesl problémy s napjatým harmonogramem natáčení.

  • Dočkáme se někdy opravdu dobrého filmu podle hry? Dočkáme se někdy opravdu dobrého filmu podle hry?

    Herní průmysl dnes už není tak přehlížený a vysmívaný jako před lety a jít si koupit hru je stejně běžné jako jít si koupit knihu. Přesto pořád od spousty lidí slýcháme, že hry dělají z lidí tupce a násilníky a o opaku se nenechají přesvědčit. Možná, že by situaci mohly změnit filmy. Ale to by musely být výrazně lepší než doposud. celý článek

Prý docházelo ke crunchování a na vinně má být hlavní hvězda Tom Holland (postava Nathan Drake). Jeho třetí Spider-Man má díky úspěchu předchozích dvou přeci jen přednost a natáčení Uncharted má proto problém stíhat plánovanou premiéru 18. prosince 2020.

Sony se ale snímku nevzdává. Hodlá najít nového (sedmého) režiséra a stanovit nové datum premiéry. Zatím platí, že Tom Holland bude stále Nathan Drake a Mark Wahlberg druhou hlavní postavou Sullym. Kdyby Uncharted příští rok nevyšlo, tak nebojte. Dostanete filmového Sonica a pravděpodobně i Monster Huntera.

Kromě toho do budoucna počítejte s ještě víc filmy založenými na exkluzivních značkách PlayStationu. Sony totiž loni založila novou divizi PlayStation Productions, která se má postarat právě o filmové adaptace. Možná se jednoho dne začnou objevovat pořádné a důstojné filmy s herními postavami, ale zatím se tak bohužel neděje.

Tagy: Uncharted (série) akční adventura 3rd person filmová adaptace

Zdroje: Deadline

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.