zavřít

2K se vrací k americkému fotbalu, ale nesmí konkurovat Maddenu

Windows PlayStation 4 Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Oznámení autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

EA je hlavním distributorem videoherní adaptace amerického fotbalu NFL už víc než 30 let. Na přelomu tisíciletí se našel jeden seriózní konkurent, vydavatel 2K, ale jeho licencovaná série vydržela jen do roku 2004. Tehdy si totiž EA ukořistila exkluzivní práva na simulační zpracování amerického fotbalu, která ostatně drží dodnes. 2K se přesto vrací ke své značce NFL, ale kdoví, jaké typy her pod ní vytvoří.

zdroj: Archiv

Obnovené partnerství mezi NFL a 2K potrvá několik let a umožňuje studiu vytvořit nespecifikovaný počet her. Nejdůležitější je ale věta, že musí jít o „nesimulační fotbalové hry“, čímž se okamžitě vylučuje možnost konkurovat zavedenému Maddenu, jehož poslední ročník je podle EA tím vůbec nejúspěšnějším v historii.

EA dříve měla exkluzivní práva i na arkádová a manažerská zpracování, ale zjevně o ně v průběhu let přišla. 2K tedy může stvořit méně vážnou formu amerického fotbalu, ale nabízí se i nějaký druh manažerské strategie. Záleží pouze na tom, jak je v právních kruzích chápaný termín „simulace“.

2K má zkušenosti s nevážně pojatými sportovními hrami a nové NFL by mohlo vypadat třeba jako NBA 2K Playgrounds 2. První licencované hry začnou vycházet ve fiskálním roce 2022, což znamená nejdříve v dubnu roku 2021.

Zajímavé je, že 2K nemá práva na skutečné hráče, jen na loga a jména ligy a týmů. Jména hráčů se řeší separátně s NFL Player Association a společnost odmítla komentovat, zda hodlá shánět licenci i na ně.

Smlouva mezi EA a NFL končí začátkem roku 2022, ale vzhledem k popularitě Maddenu je prakticky nemyslitelné, že by se EA nebila za její prodloužení. Electronic Arts se ostatně ke konkurenční dohodě samo vyjádřili s tím, že jejich dohoda jim vždy umožňovala dělat kromě simulací i jiné druhy her. Uvidíme, s čím v budoucnu přijde 2K.

Tagy: simulace sportovní americký fotbal

Zdroje: Polygon

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.