Dobro versus zlo v Black & White 2
zdroj: Archiv
Obrázky

Dobro versus zlo v Black & White 2

11. 3. 2003 11:11 | autor: Redakce Games.cz |

Jednou z perel letošní Game Developers Conference byla bezpochyby i prezentace Black & White 2 od Petera Molyneuxe z Lionhead Studios.

Oproti prvnímu a veleúspěšnému dílu (téměř 2 mil. prodaných kusů) dozná dvojka řady nejrůznějších změn, vycházejících prý především z přání fanoušků. Jak jsme již zmiňovali několikrát, vaši obyvatelé nebudou jen tupé ovečky a své sehraje také řada objevů a pokrok. Vy se v roli boha budete moci rozhodnout, zda se přidáte na stranu Dobra či Zla a podle vašeho zaměření bude také celá země vypadat. Ve hře se objeví samozřejmě celá řada šílených kreatur, mezi jinými třeba ohromná gorila, kterou můžete vidět i na screenshotech z naší galerie. Molyneux dále slíbil přehlednější interface (čti méně ikonek) a vylepšenou AI. Základní myšlenka a principy hry by měly zůstat v zásadě stejné.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Black & White 2 poběží na základech engine z původního titulu, i přesto by pokračování mělo doznat řady vylepšení, především v zobrazování samotného terénu a efektů vody. Na herní ploše se bude moci najednou setkat mnohem více postav, takže se prý máte připravit na početné armády v úchvatných bitvách. Malých úprav se dočkají i zdroje, vedle dřeva (wood) a jídla (food) přibude též ruda (ore), která bude narozdíl od dříve zmiňovaných dostupná v omezeném počtu. Kromě budování armády ji využijete též při stavbě obranných struktur, tj. především zdí a opevnění. Kouzla byla rozdělena do kategorií epic a everyday. Ta větší mají mít vliv i na povrch terénu (například zemětřesení), účinek těch běžných bude samozřejmě méně znatelný. O Black & White 2 by se dalo psát ještě dlouho, vše podstatné už bylo ale řečeno v dřívejších novinkách, a tak na závěr jen zopakuji datum vydání hry - léto 2003.
zdroj: HomeLan, GameSpy

kate

Nejnovější články