V adventuře Call of the Sea se vydáte po stopách ztraceného manžela v tropickém ráji
zdroj: Out of the Blue

V adventuře Call of the Sea se vydáte po stopách ztraceného manžela v tropickém ráji

9. 5. 2020 10:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Všechny hry nemusejí být nutně akční a i čtvrteční Inside Xbox si odškrtnul položku s nenásilnou nezávislou adventurou. Madridské studio Out of the Blue během něj představilo svou prvotinu Call of the Sea, kde se vstříc dobrodružství na ostrově v Jižním Pacifiku vydává paní Norah, jíž se v tropické džungli během průzkumné expedice ztratil její milý.

Co si děvče samo neudělá, to nemá. Norah možná dosud byla klasickou vdanou paničkou, protože se přece jen píše rok 1934 a společnost od ní má svá očekávání. Není ovšem připravená se stát vdovou ani čekat na to, až jejího manžela z ostrova vysvobodí někdo jiný. Poté, co překročí oceán, zjistí, že se ztratil na bezejmenném, Bohem zapomenutém místě s pozůstatky taktéž ztracené civilizace se zálibou v okultismu.

Co všechno během svého pátrání odhalí, netuší ani ona sama. Vás čeká průzkum ostrova jejíma očima a řešení zapeklitých hádanek, stejně jako stopování záhadně zmizelé expedice, která se přece nemohla jen tak vypařit ze zemského povrchu. Nebo ano?

zdroj: Inside Xbox

Call of the Sea předvádí grafický výkon Xbox Series X, ačkoliv se zrovna nutně nesnaží o fotorealismus. Musím uznat, že výsledek vypadá nádherně, ať už jde o záběry z pláží s křišťálově průzračným mořem, nebo o monumentální ruiny.

O dabing Nory se postará Cissy Jones, která k vám v minulosti promlouvala třeba jako Delilah z Firewatch a za svůj výkon získala cenu Britské filmové akademie. Kromě exotického prostředí a hvězdného obsazení slibuje logická adventura bez boje také mysteriózní prvky inspirované povídkami mistra tajemna H. P. Lovecrafta.

Call of the Sea dorazí na PC, Xbox One a Xbox Series X na konci letošního roku a hned v den vydání bude součástí předplatného Xbox Game Pass.

Nejnovější články