Tvůrci 80 Days vás v A Highland Song vezmou na rytmickou túru

12. 2. 2022 10:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Studio Inkle se do pamětí fanoušků nezávislých her zapsalo především příběhovými adventurami 80 DaysHeaven’s Vault, za zmínku ale stojí i jeho loňský počin Overboard!, kde se na výletní lodi musíte vyvléknout z vraždy vlastního manžela. I nový projekt těchto autorů, A Highland Song, se zaměří na vyprávění příběhu, žánrově se ale od dosavadní šablony vizuálních novel odchyluje značně – půjde totiž o 2,5D skákačku, kterou sami tvůrci popisují jako rytmickou narativní adventuru.

A Highland Song sleduje putování Moiry McKinnon, která většinu svého dosavadního života strávila se svou matkou v domku na okraji Skotské vysočiny. Jednoho dne jí ale přijde dopis od strýčka, v němž ji zve na návštěvu pobřeží. Moira se rozhodne jít pěšky a aby se jí lépe pochodovalo, hopsalo a lezlo, bude si broukat, přičemž vy se pro překonání překážek musíte trefit do rytmu. O hudební doprovod se postará dvorní skladatel Inkle, Laurence Chapman, spolu s kapelou Fourth Moon a skotskými folkaři Talisk.

Hudbou bude vyprávět i samotná skotská krajina a její popis z per tvůrců zní velmi evokativně: „Každý vrchol má svůj příběh a každým údolí se nese píseň. Obři spí, duchové zpívají, vrány nosí zprávy a orli táhnou mrtvé.“

Trasu Moiře budete plánovat vy sami, přičemž Skotská vysočina rozhodně neodhalí všechna svá tajemství a příběhy hned napoprvé. Kromě pitoreskních krajinek můžete narazit i na trampy, tuláky a další podivné figurky, které ve vršinách možná bydlí, možná stejně jako vy jen prochází.

A Highland Song vychází na Steamu a na Switchi slovy autorů „brzy“.

Nejnovější články