Tento týden se uskuteční šestý ročník herní konference Game Access
zdroj: Foto: GameDev Area

Tento týden se uskuteční šestý ročník herní konference Game Access

30. 5. 2023 12:20 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Už za pár dní, respektive od 2. do 3. června, se v Brně koná v pořadí již šestý ročník videoherní konference Game Access, tentokrát s podtitulem Phantom of the Eclipse. Stejně jako v předchozích letech se jedná o projekt organizátorů z uskupení GameDev Area, kteří stojí například za koncerty videoherní hudby. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, o tematické přednášky se postarají známá i méně známá jména z videoherního průmyslu.

V prostorách pavilonu P na brněnském výstavišti si na pěti pódiích budete moct vyslechnout řadu přednášejících, mezi které patří Troy Johnson z Avalanche Software s příspěvkem o Hogwarts Legacy a designování her pro mainstreamové publikum, hlavní designér questů Will Shen z Bethesda Game Studios nebo šéfka narativního oddělení v lyonské pobočce Ubisoftu – Sarah Beaulieu. Gurmány se zájmem o nezávislou scénu může zaujmout povídání Sama Barlowa, tvůrce Her Story nebo Immortality. Celkem bude Game Access letos hostit 57 přednášejících, jejichž ucelený seznam naleznete na oficiálních stránkách.

Game Access 2023 zdroj: Foto: GameDev Area

Společně s tím své projekty na konferenci představí různí malí indie tvůrci. Zastoupení zde budou mít týmy nejen z České republiky a Slovenska, ale také třeba až z Makedonie či Nizozemska. Nezapomíná se ale přirozeně na naše sousedy z Polska, Německa či Rakouska.

Ačkoliv hlavní přednášková část odstartuje až v pátek, už zítra, 31. května od 9:00 do 16:00, proběhne speciální Masterclass s Davidem Mullichem. Ten v současnosti působí jako profesor herního designu a v minulosti pracoval na hrách jako Heroes of Might and Magic III nebo Vampire: The Masquerades - Bloodlines. V této speciální hodině zájemce seznámí s technikami, s nimiž lze balancovat síly jednotek, kdy si své schopnosti rovnou mohou vyzkoušet i v praxi.

Tato seance je bohužel už vyprodaná, ale lístky na samotnou akci dostupné ještě jsou. Základní vstupné vás vyjde na 4 500 korun. Pokud byste chtěli navštívit i doprovodné večírky, je potřeba utratit 5 600 korun. Prémiová vstupenka za 7 800 korun vám pak zajistí oběd i přístup do VIP prostor a na středeční úvodní sraz. Zájemci z řad studenstva mají nárok na 50% slevu na vstupné.

Nejnovější články