Šéf Blizzardu hájí mikrotransakce v Diablu Immortal
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Šéf Blizzardu hájí mikrotransakce v Diablu Immortal

8. 7. 2022 11:32 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Mike Ybarra, šéf Blizzardu, se vyjádřil ke kontroverzním mikrotransakcím v aktuálním mobilním hitu Diablo Immortal. V rozhovoru pro Los Angeles Times Ybarra tvrdí, že stížnosti na systém monetizace tvoří pouze malou část z hráčské odezvy.

Free-to-play hra byla prý navržena tak, aby si ji naprostá většina hráčů užila. „Když jsme navrhovali monetizační systém, uvažovali jsme stylem: ‚Jak můžeme dát stovkám milionů lidí bezplatné Diablo, kde mohou dělat 99,5 % ve hře možných věcí bez placení?‘“ vysvětluje Ybarra.

Hlava Blizzardu poukazuje také na pozitivní uživatelská hodnocení v App Store, která podle něj ostře kontrastují s některými negativními titulky článků a stížnostmi v diskuzích a fórech. „Monetizace přichází v endgamu. Naší filozofií bylo zaměřit se v první řadě na hratelnost, chtěli jsme se ujistit, že stovky milionů lidí budou moct kampaní projít, aniž by zaplatili jedinou korunu. A z tohoto úhlu pohledu jsem na hru coby na úvod do Diabla pyšný.“

Během prvních dvou týdnů po spuštění utržilo Diablo Immortal prostřednictvím četných mikrotransakcí přes půl miliardy korun. Momentálně z něj podle odhadů analytiků plyne do pokladnice Blizzardu zhruba třicet milionů korun denně.

Finanční výsledky ale nejsou všechno. Někteří hráči v diskuzích volají kvůli agresivnímu monetizačnímu modelu po bojkotu celé společnosti, streameři Diablo Immortal horečnatě odsuzují v živých vysíláních a herní web Maxroll demonstrativně smazal všechny své průvodce s odvoláním na morální důvody. Dokud se ale Blizzardu korunky sypou, nemá důvod cenovou politiku měnit, respektive ji s chystanou akvizicí celého Activisionu Microsoftem patrně bude nucen změnit svrchu, a tak jde dost možná o poslední pokus přispět do rodinné kasy co možná nejvíc i za cenu pošramocené pověsti. 

Nejnovější články